Wpis z mikrobloga

@WykopekNaPolEtatu: @wiem_wszystko: Widziałem dłuższy czas temu jak Smokowski opowiadał, że jest zapraszany przez PZPN na szkolenia sędziów, co kilka miesięcy przychodzą nowe interpretacje wraz z przykładami wideo.
Tutaj konkretnie zawodnik walczył o górną piłkę (nie trafił i mu się obiła o rękę) - ale nie można wymagać w takiej sytuacji trzymania rąk "w spodenkach". Z fizyką nie wygrasz. Z pewnością nie machał łapą, by "powiększyć obrys ciała" - nie tego
@WykopekNaPolEtatu: @wiem_wszystko: Obaj nie macie racji, ta zasada została zmieniona i teraz tylko jeśli zawodnik, który zagrał ręką strzeli gola jest ręka. Czyli gdyby ten sam zawodnik zamiast asystować strzelił, byłaby ręka mimo że zagranie byłoby identyczne. Gdzie w tym sens? Gdzie logika? Nie wiem https://theathletic.com/3133239/2022/03/17/what-is-the-handball-rule-now-explaining-var-interventions-and-the-intricacies-of-the-armpit-and-shoulder/
Ale jeszcze w poprzednim sezonie było tak jak pisał @WykopekNaPolEtatu. Interpretacje na zagrania ręką zmieniają się z sezonu na sezon, często na gorsze