Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirko ile musialbym wyłożyć na kierownice zeby poczuc przeskok względem grania na padzie? Dokupiłem pada do lapka (gtx1660 max-q) ktory ciagnie forze w 40-50 klatkach i zastanawiam sie czy nie kupic jeszcze kierownicy dla frajdy, ale czy od razu musze celowac w g902 czy jest cos tanszego wartego uwagi?

#xbox #forzahorizon5 #pc #simracing
  • 14
@brevokz01: Jak chcesz grać w Forze, to możesz śmiało zostać przy padzie, bo kierownica i Forza to nie idzie w parze. A jak do innych gier pokroju AC/ACC/Automobilista/iRacing to takim poziomem startowym jest Thrustmaster TX/T300 tylko w zestawie z pedałami T3PA(ze sprzęgłem). 1500-2000 do wydania, ale musisz wiedzieć ze punkt wejścia do simracingu jest wysoki i możesz się odbić, bo trzeba do tego sporo czasu i sensowne stanowisko, jak masz siedzieć
@brevokz01: kierownicę do fh5, dla mnie przerost formy nad treścią i ta gierka to typowe arcade pod pada/klawiaturę. A kierownicę tak żeby coś poczuć to jakiś fantec z direct drive plus pedał z oporem na hamulcu
@brevokz01: przy jakiejkolwiek kierownicy poczujesz przeskok. Tylko że w tą złą stronę. Forza pomimo obsługi kierownicy ma zupełnie niepasujący model jazdy. Tak jak kolega powyżej pisze - Assetto Corsa albo Automobilista. A co do konkretnych modeli to T300RS od Thrustmastera ma chyba najlepszy stosunek ceny/jakości. Logitech G29 kusi ceną ale nie warto - głośny, nieprecyzyjny i ma za słaby silnik więc nie podriftujesz
@brevokz01: jeśli chodzi o forze którą otagowałeś to przeskok jest niemożliwy - tylk upadek ( ͡° ͜ʖ ͡°) t gra pod pada, sami twórcy to przynają . Potwierdzam, katastrofa
A jeśli chodzi symulatory to żeby odczuć różnicę i się dobrze pobawić to byle co, byle z Force Feedbackiem. Na początek to od siebie polece Thrustmustera TMX Pro, chyba że nie zależy Ci na sprzęgle to zwykły TMX
@brevokz01: na kierownicy gra się wyśmienicie w forze. Osobiście polecam thrustmaster t300 rs. Obejrzyj sobie filmiki na yt. Forza jest kompatybilna z kierownica i ma swoje dedykowane ustawienia w grze. Są grupy, kluby, gdzie zapraszają tylko z kierownicami, bo dzieciarnia na padach gra jak z atakiem nerwicy. Serio polecam. Ja kupiłem za 1500 zł w media expert. Nie wyobrażam sobie grac teraz bez kiery.
@brevokz01: nie słuchaj tych bzdur,że forza się nie nadaje na kierownicę. Gram w większość wyścigów na PC w tym w forze i spoko się w to gra na kierownicy. Wiadomo, że to nie symulator..ale można się fajnie bez spiny pobawić.
Na twoim miejscu kupiłbym używanego logitecha g29, ale takiego jeszcze na gwarancji,pełno tego na olx.Wyrwiesz za 600-700max. Nie ma sensu ładować się w jakieś t300 jak nie wiadomo czy się w
nie słuchaj tych bzdur,że forza się nie nadaje na kierownicę. Gram w większość wyścigów na PC w tym w forze i spoko się w to gra na kierownicy


@Spejsonik: to nie chodzi o to że to nie symulator, to gra w której robi się przy 400km/h skoki na 1000 metrów autem w powietrzu

Zwyczajnie na kierownicy jeździ się mniej skutecznie, a jak rywalizujesz z innymi żywymi graczami - to wolniej

Kierownica
@Atreyu: nie gram w forze online,bo to taka odskocznia od symulatorów, nie traktuje tej gry poważnie i mam gdzieś czasy odcinków, w karierze wygrywam wyścigi na najwyższym poziomie trudności z powyłączanymi wspomaganiami i tyle mi wystarcza. Może i masz racje,że w rywalizacji online na padzie jest się szybszym, nie sprawdzałem.
@brevokz01: do Forzy nie kupuj kierownicy, bo będziesz wolniejszy i się odbijesz od gry i zniechęcisz. Do kierownicy to tylko symulatory. Zacząć możesz od budżetowych kierownic jak Thrustmaster TMX lub Logitech G920 (900-1100zł). Ogólnie kierownica musi mieć funkcję Force Feedback i minimum 900 stopni obrotu. Jak Tobie taka rozgrywka się spodoba to celuj w kierownice z wyższej półki i wtedy polecam firmę Fanatec.
@Spejsonik no się nie nadaje. Kartonowy arcade, tam nie ma nawet przyjemności z jazdy, na kierownicy. Jest tyle świetnych gier, do których można wykorzystać kierownicę, a są tacy co polecają to gówno zwane Forza.