Wpis z mikrobloga

Mam zamiar zamówić trochę lepszą płytę główną do kompa, producent zapewnia że zintegrowana karta graficzna nie odbiega znacznie o dedykowanych.
Problem w tym że będę korzystać z słuchawek HyperX Cloud 2, które mają adapter z wbudowaną kartą dźwiękową wpinany przez USB.
Rozumiem że w przypadku wpięcia przez USB, cała magia dot. dźwięku na płycie głównej jest pomijalna?
Myślałem, że sterowniki z płyty funkcjonują tylko w przypadku wpięcia słuchawek na Auxa, jeśli się mylę poprawcie mnie.
#audio #audiofile #sluchawki #pcmasterrace #muzyka #komputery
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Emnesti: a ten kabel jest taki krótki w nich? On nie musi być wpięty do tej karty USB. Ale powiem Ci zresztą, że raczej cała akcja nie warta zachodu bo chyba aż tak topowa karta dźwiękowa nie będzie w tym mobo. Pozostałbym przy aktualnym rozwiązaniu (które jest bardzo ok), tzn hyperx przez USB
@Kukenpg: Pewnie tak, na płycie jest SupremeFX S1220A. Zależy mi głównie na dźwięku w cs'ie, pubgu, czasem do muzyki, tutaj głównie basy. Ale faktycznie pewnie nie ma sensu się w to bawić.
Decyduję się na droższą płytę ze względu na nowszy interfejs M.2 4- tej generacji pod ssd. W trakcie zauważyłem, że chwalą się tam właśnie zintegrowanym dźwiękiem, ale pewnie to tylko marketing i wyjdzie na to samo co z USB.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Emnesti: to proponuję zrobić test. Jak będziesz miał nowe mobo to z warsztatu steam pobierz mapę csgo sound test. (Lub jakoś tak się nazywa). Słuchawki wepnij bezpośrednio w mobo mini Jackiem ( nawet jak krótki to stan bliżej kompa z nimi, ta mapa sama robi, nie musisz nic klikać). No a potem na usb i zobacz które lepiej Ci odpowiada i czy warto coś kombinować wówczas.