Wpis z mikrobloga

@dktr: no właśnie planuje kupić nową i wymienić, bo to prawdopodobnie mi padło. Tylko czy matryca mogła paść bez upadku? Może jakieś piny są uszkodzone?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@brednyk: pewnie padlo podswietlanie. Ale to i tak cala matryca do wymiany. Przyswiec latarka w matryce. Jak dziala to powinienes zauwazyc jakis zarys obrazu. Jak dziala na hdmi to z grafika wszystko ok.
@Tymian: w porządku, na początku myślałem, że to bateria padła albo przycisk power, bo domownicy zostawili rozładowanego laptopa a później wyszło jednak że on był uśpiony, jednak już po doładowaniu nie włączał się ekran. Jak podświetlenie to trzeba wymienić diody?
@brednyk: No ale z takimi pytaniami do wróżki. Ja tam bym sprawdził mutlimetrem czy dochodzi zasilanie na złączu lvds/edp przy matrycy. Bo równie dobrze mogła się ukręcić taśma.
@brednyk: jak padło podświetlenie to masz 25% szans że padł bezpiecznik i go wymienisz i będzie śmigać
25% szans że coś zdechło w przetwornicy od ledów
25% szans że zdechły ledy/świetlówki #!$%@? wie co tam masz
25% szans że #!$%@? jeden wie co się tam stało, nie jesteśmy wróżkami.

Trzeba go rozebrać, obejrzeć i pomierzyć.

Teraz powiedz czy jest obraz ale nie ma podświetlenia czy nie ma obrazu?

Poza tym zacząłbym
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@brednyk: prawy przucisk myszy na pulpicie uatawienia pulpiitu vzu wyswietlania(nie pamoetam) i tam bedziesz mial opche wyslej na jednym monitorze lub na dwoch