Wpis z mikrobloga

Marzę sobie żeby ograć TES: Morrowind na Steam Decku, klasycznego Morka ze Steama, żadnych modów i OpenMW. Format ekranu gry to 4:3, brak opcji zmiany rozdzielczości na natywną konsoli sprawia że mam czarne pasy po bokach. Na Windowsie obchodziłem to edycją rejestru, wpisywałem swoje wartości i działało w FullHD. Jak ogarnąć edycję rejestru na Steam Decku? W Linuxie jestem bez większej wiedzy, nie mogę znaleźć żadnej polskojęzycznej odpowiedzi na ten temat, nie wiem jak zainstalować Wine itp. Doradzi ktoś jak rozwiązać sytuację? Pozdro TESowe świry

#steamdeck #morrowind #linux
  • 12
Jak ogarnąć edycję rejestru na Steam Decku? W Linuxie jestem bez większej wiedzy, nie mogę znaleźć żadnej polskojęzycznej odpowiedzi na ten temat, nie wiem jak zainstalować Wine itp


@JicchakPerec: wine masz już zainstalowane. Ogólnie to w prefixie wine (taki katalog z wirtualnym windowsem) możesz po prostu odpalić regedit. Najlepiej sobie googlaj jak odpalić regedit dla gierki na steamdecku.

Chociaż może nie działa to wcale na linuxie


@Diego: Otwarto źródłowy silnik
@JicchakPerec: A dlaczego odrzucasz OpenMW, skoro nie tylko dałby ci to co chcesz, a sporo innych ulepszeń plus byłby natywny? OpenMW już od jakiegoś czasu pozwala przejść całego Morrowinda wraz z dodatkami i gameplay jest taki jak w oryginale, dlatego jaki jest powód by go odrzucać?
@JicchakPerec: OpenMW to nie jest modyfikacja, to jest implementacja silnika Morrowinda zapewniająca niemal całkowitą zgodność z oryginałem pod względem gameplay. Nic nie tracisz jeżeli chodzi o grę, a zyskujesz dużo ulepszeń czy poprawek do błędów, których nie uświadczysz w wiekowym silniku oryginału. W internecie piszą, że jak chcesz mody to wtedy weź oryginał (ma ich więcej), ale jak chcesz po prostu pograć to OpenMW jest lepszy.

Nie przeszedłem całego Morrowinda na