Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Ostatni raz sprzedaje coś na tym #!$%@?łku, trafił się cwaniak co kupił przedmiot przez przesyłke olx i kilka godzin po odebraniu zgłosił problem z przedmiotem, wszystko miałem dokładnie ucziwie opisane ale nie dość że przywłaszczył sobie przedmiot to jeszcze "SĄD" olx mu kasę zwrócił, no trzymajcie mnie bo zaraz to #!$%@?.

Co polecacie zrobić? Etykiety inpostu teraz są ''ocenzurowane" więc to też ani trochę nie pomaga. Na szczęście kwota niska, ale na pewno tego tak nie zostawię

#olx #oszukujo
  • 23
Zgaduje ze nie wiesz o co sie oskarzyl, sad "za plecami" zgadlem? Ciulek z OLX to pewnie jakis studenciak na helpdesku za marna kase. Kiedys podzlecali to oficjalnie firmie zewnetrznej (prowadzenie procesu jw) Zendesk co bylo jawnie widoczne. Skandal i na jakiej podstawie zew firma ma np twoje dane osobowe? Obecnie nie wiem w sumie kto to robi czy oficjalnie pracownicy OLX czy nadal ale bardziej ukryty Zendesk. No to rozklad jazdy
@marsjanin2012: dodaj do tego ze ty by wyplacic kase musisz pokazaz dowod i jeszcze 1zl by sprawdzili czy bank sie zgadza i czy bank cie tez sprawdzil. Brakuje zdjecia penisa we wzwodzie. A taki ciul kupujacy-oszust nie musi #!$%@? nic. Totalny anonek z publicznego wifi i wykorzystujesz luki/debilizm OLX. Zgadzasz sie? Musisz isc do UOKIK bez tego nic sie nie zmieni.
@PanPrezes_PL: A możesz opisać jak sprawa wyglądała dokładniej? Widzę, że teraz coraz częściej olx zwraca kase kupującym, wcześniej tak nie było. Ale spoko, jak za chwilę oszuści nauczą się wykorzystywać ich "ochronę kupujących" to obroty spadną bo sprzedający uciekną i może coś z tym zrobią
@Neobychno: kupujący kupił przedmiot przez przesyłkę OLX, po kilku godzinach po odebraniu z paczkomatu zatwierdził problem z przedmiotem dla OLX, ja czekałem 8 dni na decyzję OLX i zwrócili oszustowi pieniądze a ja zostałem bez pieniędzy i bez przedmiotu. Dodam że z oszustem zero kontaktu...
@marsjanin2012: tak, nie mam pojęcia o co poszło (jak mam zgadywać to trafiłem na jakiegoś cwaniaka) w sumie pierwszy raz od strony sprzedawcy (czyli mnie) spotkała mnie taka sytuacja że OLX za moimi plecami coś takiego odwalił. Straciłem 130zł oraz dany przedmiot
@PanPrezes_PL: musisz isc do rzecznika konsumentow (przez ePuap mozna) a najwazniejsze UOKIK bo te *#*@ tez mnie #!$%@? i sam znam przypadki okradzenia de facto sprzedajacgo przy udziale tej platformy. Znajomego #!$%@? wyslal wyjasnienia (bo #!$%@? co musi, maja jego kase) do prywatnej firmy i nawet sie nikt nie odezwal #!$%@? CISZA. Decyzja sadu kapturowego za plecami - negatywna i kasa stracona. Do ciebie tez nikt nie pisal gdy wyslales dane?
@PanPrezes_PL: jak sie nie zglosisz to UOKIK nie bedzie widzial co sie #!$%@? masowo i nic nie zrobi. Nazywaja to KYC proces bys ty musial sie zweryfikowac (a nie anonek klient) a ja chce znac KYM (manager) i KYD (developer) bo ci programisci na olx to najnizsza hinduska kasta chyba. Testy na produkcji i takie bledy ze rece opadaja. Firma sie zabrala za operowanie kasa maja dekli w zarzadzie i jeszcze
@PanPrezes_PL: zastanawia mnie jedno: JAK?
Kupiłem na olx głośniki, okazały się uszkodzone. Ta cała szopka po odbiorze i kontakcie z olx to była strata czasu. Dostałem głośniki? To nara, reszta to nie ich problem. Gdyby nie dobra wola sprzedającego to byłbym z tym w tyłku.
@Dziki_czoug tak nie wiem chyba szklaną kulę tam mają żeby wylosować kto ma rację. Jakieś dwa tygodnie temu koleś wysłał Amazon Kindle z pinem i gość poszedł do olx-a że z tabletu nie może korzystać i mu oddali kasę rozumiesz #!$%@? a dostał sprawny sprzęt a później PIN po prostu Mirek zapomniał go zdjąć. Oddanie kasy gdy dostał przedmiot z ogłoszenia. I oddanie kasy nie jest zgodne z ich #!$%@? regulaminem jednak
@Dziki_czoug: ale jak dostales uszkodzone to co ma olx ci zrobic? oddac hajs bo przewoznik #!$%@?? Olx udostepnia ci platforme, przewoznik przewozi paczke. #!$%@?, ludzie ogarnijcie #!$%@? i zacznijcie czytac xD