Wpis z mikrobloga

#telewizory #chromecast #tv #androidtv #smarttv
Helou, mam pytanie: mam w domu stary tv, do którego wsadziłem dongla chromecast i jak np w telefonie jestem zalogowany na netfliksie, hbo czy czymkolwiek innym, to sobie normalnie moge przerzucić obraz na tv. Natomiast rodzice kupili nowy wielki tv i tam jak chcę przerzucić stream to muszę się na tym tv zalogować (tzn musi być na tv zainstalowana apka netflixa, hbo czy amazona i muszę się tam zalogować). Czy to normalne? Chciałbym sobie teraz kupić nowy tv do domu i jak mam wybrać taki tv, gdzie nie będę musiał się nigdzie na nim logować ani ściągać apek, tylko żeby samo zalogowanie się w telefonie wystarczyło?
  • 7
@looongier: znalazłem taki wątek na reddicie:

https://www.reddit.com/r/Chromecast/comments/mzeh8k/can_the_new_chromecast_with_google_tv_cast/

wg niego na starych donglach apka na telefonie wywołuje castowanie a na nowszych już tylko wywołuje aplikację i na obu trzeba być zalogowanym. Bez sensu:(
Ale pisza tam też, że tylko netflix tak ma, a jestem prawie pewien, że wtedy u rodziców nie mogłem też castować hbo ani amazona... Jakie są wasze doświadczenia w tej kwestii?
@Drmscape2: @modzelem: chyba nie do końca przeczytaliście o co mi chodzi. Moi rodzice mają tv z wbudowanym chromecastem a jednak nie mogę castować z telefonu bez zalogowania się do apek na telewizorze. Dlatego pytam jak znaleźć tv, gdzie wystarczy być zalogowanym tylko na telefonie. Może ktoś z was ma taki tv i się podzieli nazwą?