Wpis z mikrobloga

Czyli po cichu wprowadzono obowiązkową służbę wojskową tylko nie na rok a na miesiąc i poprostu nazwano ją inaczej tak jak pis robi ze wszystkim. I jeszcze te komentarze że to dobrze bo się można uwolnić od żony albo chrum napić wódeczki chrum. Widzę że na wykopie już chyba zostali sami janusze jak na grupach fb czy na innych social mediach i czas się przesiąść powoli na jakiś inny portal. Albo że każdy obywatel ma swoje prawa i obowiązki więc to jest twój obowiązek. No to ja słucham jakie w tym kraju kobiety mają obowiązki?
#przegryw #wojsko #wojna #takaprawda
  • 45
@Rimbolo: :D No to pędzę i lecę. Ciekawe również kto odda pracodawcy straty poniesione z racji tego, że przykładowo przez miesiąc nie mogę pełnić obowiązków (a realnie żeby wrócić w rytm to jest to 2 miesiące)
@Xolan: narazie nie ale takim razie to kwestia czasu, widzę że w tym kraju nie da się uwolnić od patologii, jak cały czas próbowałem coś robić aby nie mieć już nigdy w życiu doczynienia z takimi sebixami jak w zawodówce tak teraz kwestia czasu jak wrzucą mnie spowrotem z nimi w krzaki i znowu psycha sitting. Świetny kraj do życia.
w sumie to dopiero jakoś rok temu zrobiłem jakieś kroki widoczne
@423frewq4f23: Nie ma żadnej obowiązkowej służby wojskowej. Jest służba ochotnicza, trwająca 3 tygodnie, tzw „unitarka” - do przysięgi, później 11 miesięcy w wybranych jednostkach. Praca od poniedziałku do piątku - 7:30 - 15:30. 4650 zł netto pensji plus dodatki za brak zakwaterowania (jeśli nie jest się zakoszarowanym) plus ekwiwalent żywieniowy (500-800 zł miesięcznie). Po tym wszystkim możliwość podpisania służby stałej. Przymus wojskowy był, ale nie ma i nie będzie. Nie chcesz