Wpis z mikrobloga

A co to znaczy "dobry dowód kradzieży"?


@localoca: Dobry dowód kradzieży jest wtedy, kiedy taki koleś widzi swoje zdjęcie w sklepie, ale nie pójdzie zgłosić tego na Policję, bo wie, że jest winny.
  • Odpowiedz
@Alakecz: No dokładnie. Z jednej strony chciałoby się łapy podcinać, z drugiej strony to samosąd (nic dobrego). Z trzeciej strony co ma biedna kobieta zrobić jak ja notorycznie okradają, a policja ma ja gdzies. Ehhhh..
  • Odpowiedz
Dobry dowód kradzieży jest wtedy, kiedy taki koleś widzi swoje zdjęcie w sklepie, ale nie pójdzie zgłosić tego na Policję, bo wie, że jest winny.


@dlugi-gr: nie, dowód kradzieży jest wtedy, gdy zbada sprawę policja i sad tak orzecze. rozumiem jak przykleja sobie gdzieś w sklepie, ze jestes złodziejem i nie zgłosisz nigdzie, to mogę jasno uznać, ze nim jesteś? i ogólnie mogę sobie przylepiec twój wizerunek gdzie chce i kiedy
  • Odpowiedz
@localoca: tak, możesz. Ale jako że jestem niewinny, to zgłoszę to na Policję. A jak wtedy sąd stanie po mojej stronie, to jeszcze mogę zarobić.
Wiem, że taka metoda z wywieszaniem gęby złodzieja jest moralnie jak i prawnie niesłuszna, ale kiedy prawo przestaje działać, to ludzie zaczynają sami wymierzać sprawiedliwość. Normalna rzecz, która występuje od setek lat w społeczeństwie.
  • Odpowiedz
bierz paragon z pierwszego sklepu


@Mukofag: No z jednej strony można, ale w życiu jednak te paragony w pewnym momencie się wszędzie walają. Tak piszę bardziej jako przykład gdzie zwykły człowiek może wpaść w kłopoty.
  • Odpowiedz
@Spejsonik:

a ja będę szczery, jestem niepełnosprawnym biedakiem, i "lubię" sobie czasem #!$%@?ć kostkę masła czy kawałek tej lepszej kiełbasy. Ale tylko wtedy, jak zero na koncie (przez zero rozumiem jednocyfrowe saldo) Biedronka nie zawali się na łeb Polakom, jak im zginie towaru za 25 zł. Oni to mają w kosztach, np. starsza pani z ochrony (zapewne z grupą inwalidzką) to jest dla mnie abominacja RIGCZU.

Także dajcie spokój biedakom jak
  • Odpowiedz
fajnie, jak ktoś stwierdzi, że był pewny że ty mu coś zrobiłeś to też może wziąć sprawy w swoje ręce? Pani Jadzia ani żadna osoba prywatna nie jest od wymieszania samosądów, nie tak to działa w państwie prawa.


@Alakecz: fajnie, tylko nie za bardzo mieszkamy w panstwie prawa
  • Odpowiedz
Ale jako że jestem niewinny, to zgłoszę to na Policję. A jak wtedy sąd stanie po mojej stronie, to jeszcze mogę zarobić.


@dlugi-gr: Ale co ci po tym jak możesz już nie dać rady oczyścić dobrego imienia? Albo możesz się nigdy nie dowiedzieć, ze Cię wywiesiłem gdzieś na słupie jako złodzieja, bo po prostu tamtedy nie przechodzisz. xD
  • Odpowiedz