Wpis z mikrobloga

Akurat z tą solą na asfalcie to coś w tym jest. Nie wiem co oni za gówno sypią, ale jest w tym roku tragedia.
Ja w pierwszej chwili myślałem, że mi się coś zepsuło z ABS-em, ale ten asfalt jest jak pokryty lodem mimo, że temperatura jest na +

To nie jest kwestia tego, że asfalt jest mokry. Jest pokryty śliskim i tłustym szlamem, który jest pozostałością tej rozpuszczonej "soli". Tam gdzie nie sypali opona klei jak trzeba.

#famemma
  • 10
  • Odpowiedz
@wonsztibijski: To teraz będziemy zganiać na to co sypią na drodze, nie no genialne xD Naprawdę ludzie przestańcie się kompromitować. Bo to wcale nie jest po prostu tak, że jeżdżąc w zimie z racji innych warunków atmosferycznych trzeba zachować szczególną ostrożność i jeździć po prostu wolnej i dokładniej zwłaszcza jak się ma napęd z butami na tył.
  • Odpowiedz
@wonsztibijski: cos w tym jest, bo mi sie ciagle abs dzisiaj włączał przy hamowaniu oraz esp przy gazowaniu. No ale jak zobaczylem ze tak się dzieje to po prostu bardziej uważałem, a nitro jak to nitro XD
  • Odpowiedz
XD, normalnie z ziomkiem po Wrocku jeździmy na letnich. Droga się swieci jak szklanka, ale to nie jest lód. Ta oferma po prostu nie potrafi jeździć.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@csmrex: jo ale ja sobie jechałem wolno i przy lekkim hamowaniu przed pasami aby puścić pieszych mi #!$%@?ło abs jak na lodzie. Może kwestia tego, że normalnie ten syf z drogi odkurzali maszyną, a w tym roku ani razu ich nie widziałem.
@Cztero0404: jak żyję to pierwszy raz widzę asfalt na którym możesz się poślizgnąć. Szedłem teraz do sklepu, jest wrażenie jakby był tłusty.

@pasterzzxc: no trzeba po prostu
  • Odpowiedz
@wonsztibijski: Przepraszam, ale to twoja pierwsza zima w życiu czy jak? Czuje się jakbym dyskutował z kimś kogo co roku to samo dokładnie zaskakuje. Pierwszy raz widzisz asfalt na którym możesz się poślizgnąć bo wcale takie coś jak gołoledź chociażby nie istniało nigdy wcześniej, asfalt w nocy zawsze tak wygląda.
  • Odpowiedz
@Cztero0404: Gołoledź to jest zamarznięta woda. Zamarznięta, oznacza, że zmieniła swój stan skupienia. Woda czyli h2o w temperaturze 0-100 stopni jest w stanie ciekłym. Jak chcesz przy +3 stopniach mieć na CZARNYM asfalcie lód, po całej nocy dodatniej temperatury. To nie jest lód, ani gołoledź. To musi być wina soli, bo na drodze wewnętrznej na, której nikt nie sypał, asfalt jest normalny.
  • Odpowiedz
@Cztero0404: @eurphie: @pasterzzxc: @csmrex: @Martinjz: @kompot_z_grzybuw:

Zaczerpnąłem informacji. Drogi sypiemy trzema rodzajami substancji. Chlorek sodu, wapnia lub magnezu.
Chlorek sodu do -6 stopni celsjusza czyli zwykła sól.
Chlorek Wapnia jest najlepszy, sypie się go na autostradach. Podobnie jak ostatni działa w bardzo niskich temperaturach.
Bez problemu znajdziecie informacje o przetargach DDKIA w sieci.
Chlorek Magnezu, który w kontakcie z wodą staje się oleisty, przy małej ilości
  • Odpowiedz