Wpis z mikrobloga

Gdzie sprzedać i kupić najkorzystniejszej złoto? Jaka strata wiąże się z kupnem złota i sprzedaniem tego samego dnia? Wolałbym sztabki, chciałbym kupować miesięcznie ok 50g ale nie wiem czy 50x1g czy w jednej sztabce. Problematyczne wydaje się sprzedanie tego w korzystnej cenie. Amator pierwszy raz here ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#zloto
  • 10
Gdzie sprzedać i kupić najkorzystniejszej złoto?


@SupreminTHC: Kupić tam gdzie najtaniej - polecam spotprice.pl. Sprzedać najlepiej na rynku wtórnym. Najwięcej zapłacą ;)

Jaka strata wiąże się z kupnem złota i sprzedaniem tego samego dnia?


@SupreminTHC: Poczytaj o spreadzie od 2 do 5 a nawet 10%.

Wolałbym sztabki, chciałbym kupować miesięcznie ok 50g ale nie wiem czy 50x1g czy w jednej sztabce.


@SupreminTHC: Lepie kupować monety bulionowe. Rzadziej są podrabiane
Jak jesteś amatorem i już myślisz o sprzedaży to nawet się za to nie zabieraj. Nie inwestuje się w rzeczy o których nie ma się pojęcia.


@nielubiekalafiora: chciałem już 6 lat temu kupować, ale teraz po prostu chce zacząć oszczędzać żeby nie stracić więcej niż kilka procent. O sprzedaży nie myślę, ale chciałem się dowiedzieć ile biorą prowizji za skup.

Wolę trzymać złoto niż w banku/giełdzie (skarbówka) albo gotówka (inflacja)
przy obserwacji rynku podstawowa sprawa to przyjęcie do wiadomości, że okazyjna cena na giełdzie wcale nie musi oznaczać okazyjnej ceny bulionu u dealera


@jast: nie miałem na myśli giełdy złota. Wolę w garści mieć sztabę