Wpis z mikrobloga

Mirki,
Jak mnie #!$%@?ą grupy na Facebooku... Rany boskie. Myślałem, że odkąd fora internetowe odeszły to ludzi choć trochę zmądrzeją albo będą inaczej się zachowywać, ale no #!$%@? nie.
Jestem na grupie amatorskiej dot fotografii i rany boskie niczym w paście odnośnie karbonowych nóg po chleb.
Non stop ktoś się pyta (jak to na grupach amatorskich, co nie jest niczym złym) co kupić do 800 zł itd to ZAWSZE ZNAJDZIE SIĘ TEN JEDEN (minimum) STRAŻNIK MORALNOŚCI, który #!$%@? o tym, że taki sprzęt to już do #!$%@? najlepiej taki, który on sam ma, bo to już jest sprzęt, a nie kurła gówno tanie co do niczego się nie nadaje. Czy ludzie nigdy się nie zmienią pod tym względem? Chciałbym móc napisać np na grupie motoryzacyjnej "ejj Mirki jestem biedny i szukam auta do 5k na dojazdy do Januszexu" i nie przeczytać "kurła za 5k to opony se kup, bo ino zagrożenie stwarzasz samochodem tańszym niż 30k".
Dobra już się wyżyłem. Dziękuję. Miłego poranka.

#fotografia daje tag #motoryzacja oraz #auto bo takie same rzeczy czytam też na takich grupach...
  • 23
  • Odpowiedz
@Kinior: ale to jest straszne, bo czasami chce się pomóc takiej osobie, i tak ta pomoc niknie gdzieś w zalewie szczekających ludzi.
Czasami nawet coś ciekawego można się nauczyć, ale to jest #!$%@? chlew obrsany gównem (,)
  • Odpowiedz
@Kinior: Albo grupa z TV na której jestem, bo jakiś czas temu szukałem TV: "Jaki TV do salonu za max 2500zł, dla normika, zeby pooglądać satelite i netfliksa" - Za 2500 nic nie kupisz, kup sobie Filipsa JP2137 90 cali bo ja takiego mam i jest najlepszy.
  • Odpowiedz
@pan-violaceus: o to jest właśnie to o czym mówię. Sam jak komuś pomagam to sugeruje się tym co sam mam, ale bardziej w kontekście "Ja mam 55 calowy tv QLED od Samsunga, kupiłem go za 2k, bo mam też inne sprzętu tego producenta np tablet, telefon itd, a przy okazji podobał mi się z wyglądu". Nie wciskam nic na siłę, bo każdy ma swój gust oraz preferencje (oczywiście ja mam najlepszy
  • Odpowiedz
@pan-violaceus: @szubik: https://hdtv.com.pl/forums/#video.4

HDTV nadal istnieje jak coś ;-)

@szubik: zawsze tak było, ale ja i bez forów sienna tym łapałem, z 13 lat temu chciałem kino domowe, tak byle by było, kaprys. Zaczynałem od 3000zl, kupiłem za ponad 6000zl. Zwykle wybieranie, decyzje, analiza tak się kończy, że jednak kupuje "coś na wyrost".

Więc taki złoty środek optymalny, że zamiast do 800, oraz nie za 4000zl tylko "wydaj 1500,
  • Odpowiedz
@ravau: oo elektroda w wersji rtv XDDD to forum kiedyś było fajne, sam kiedyś pisałem na nim, aż dostałem bana bo napisałem, że mój sony 28 cali dalej działa i nic się z nim nie dzieje, a był to temat o wadliwości tego modelu XD
@fantazm: niby internet pomaga, ale czasami wolę pójść do sklepu i gadać z doradcą, bo przynajmniej nie powie mi na wstępie, że kupuje gówno XDDD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szubik: zależy wszystko od grupy, na przykład na grupie miłośników trabantów nie mamy takie bydła. Gorzej jest na kup sprzedaj klasyka bo tam wiecznie bitwa o ceny.
  • Odpowiedz
@szubik: pytasz się o coś konkretnego to dostajesz z dupy odpowiedź.Np ostatnio pytałem się tutaj na wykopie na temat spolszczenia do blendera3d, jak to wygląda czy jest rozwijane, czy to jakies starsze wydanie a ludzie mi #!$%@?ą, że nie wiedzą, ale lepiej siedzieć na angielskiej bo wszystkie tutki po angioelsku i w ogóle. Nóż się w kieszeni otwiera... Poza osobami które pierodlą nie na temat, są jeszcze osoby które #!$%@?ą w
  • Odpowiedz
@adam-photolive: o to to! Mega mnie to irytuje
@DurzyHarakter30: ja teraz chciałbym Sony a III ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Scutacarus: szybką diagnoza tych ludzi, ale jakże trafna XDDD
@e_m_p: ale nie rozumiem po #!$%@? ludzie mają tendencje do polecania tego co sami mają. W psychologii nazywa się to dysonans podecyzyjny, ale żeby tak bardzo? Ehh no cóż ludzie to debile XDDD
@DurzyHarakter30: blender
  • Odpowiedz
@szubik: Ogólnie na FB ludzie się mają za najmądrzejszych a wszyscy do około tą są debile. Najśmieszniejsze, jest to, że potrafią ludzi wyzywać od debili podpisując się prywatnym profilem ze swoim zdjęciem.
  • Odpowiedz
@szubik a co do polecania co masz. Jak komuś z czymś pomagam to bardzo rzadko polecam coś czego sam nie miałem w rękach bo jak pokazują fora na opinie z neta nie ma co bazować;p
  • Odpowiedz
@szubik to jest kwestia tego, że niektóre zainteresowania czy tematy mają ta możliwość, że im więcej zapłacisz tym lepsze efekty. Motoryzacja czy fotografia niestety nie jest wymierna i żeby szybciej jechać czy robić lepsze zdjęcia wystarczy lepszy sprzęt. Miałem to samo czytając fora foto czy audio tam zawsze ten co miał lepszy sprzęt lub chciał mieć ganił tych co chcieli posłuchać muzyki czy focić za mały budżet. Inaczej było na forach modelarskich
  • Odpowiedz