Wpis z mikrobloga

Chyba zostałem oszukany :/ Kupiłem na OLX grę z kodem do wykorzystania. W ogłoszeniu było napisane, że kod aktywny. Paczka kupiona z "pakietem ochronnym" OLX, zapłacone przez bank. Nagrałem opening paczki wraz z wpisaniem kodu, gdzie widać, że kod użyty.
Jestem w stanie odzyskać pieniądze?
Ktoś miał podobną sytuację?
I czy powinienem jeszcze coś zrobić typu skontaktować się z bankiem? Bo policja tu raczej chyba nic nie zdziała?
#ps5 #olx
  • 7
@michal17: najpierw nie potwierdzasz zakupu w olx aby wstrzymali delikwentowi wypłatę środków. Przedstawiasz powód + video. Potem idziesz na bagiety zgłosić oszustwo - to jest podstawą. Dostarczasz zgłoszenie sprawy bagietom do olx, żeby już nie było żadnych wątpliwości. A bank nie ma tu nic do gadania, bo nie pomyliłeś się z przelewem tylko płaciłeś z góry. Choć moze wystosować pismo zwrot środków do delikwenta. Tyle ma to sensu, co łupanie diamentów
@NuclearCycling: a ten pakiet ochronny chroni przed scamami? Ostatnio czytałem, że to ma tylko sens jak chcesz kogoś okraść xD np.:
-zgłaszasz, że otrzymałeś pustą paczkę ze znakami, że kurier mógł w niej grzebać
-wysyłasz uszkodzony przedmiot

Sam chciałęm skorzystać z olx ale zrezygnowałem z zakupu na odległość. OLX tylko odbiór osobisty.
@michal17: Raczej olx Ci kasy nie zwróci. Ich "Pakiet ochrony" Chroni tylko wtedy gdy dostaniesz pustą paczkę albo całkowicie inną rzecz. (i tez solidnie musisz to udowodnić) Jeśli dostałeś kod to dla nich git, a czy działa czy nie to juz nikogo obchodzić pewnie nie będzie. Próbować warto, ale ich ochrona kupujących ani nie chroni kupującego, ani sprzedającego kiedy trzeba. Póki co najłatwiej to wykorzystać ją gdy jesteś oszustem.