Wpis z mikrobloga

#prad #enea
Mirasy pytanko bo zgłupiałem a ktoś może już drążył temacik, dzisiaj telefon z Enei że za 30dni kończy się moja umowa (ENERGIA+ Pewna cena) z gwarancją ceny w taryfie g11 i "muszę" podpisać nową umowę - Eko Oferta. Patrzę na szybko na porównanie cen no i w podstawowej nowej ofercie cena za 1kWh jest spójna z aktualną ceną 1kWh na mojej wygasającej umowie. Tylko najlepsze, że prezentują porównanie cen do końca roku ( ͡° ͜ʖ ͡°) No to odpalam cennik i bum są ceny na 2023, luz wiadomo wyższe, doszła opłata za Fakturę. No to telefon do baby z Enei, że zostaje w takim razie przy mojej obecnej umowie, która jest bezterminowa ale nie kroicie mnie za faktury a cena prądu 1kWh wskoczy mi i tak na cenę z cennika 2023.
No i w odpowiedzi usłyszałem na początku że muszę podpisać nową umowę, później natomiast że jeśli nie podpiszę to zapewne dostanę wypowiedzenie starej umowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No i w zasadzie kluczowe pytanie ktoś przerabiał ten temat faktycznie wypowiadają czy lachę wykładać? Nie szukałem jeszcze regulaminu starej umowy, żeby sprawdzić czy faktycznie bezkarnie mogą wypowiadać
  • 2
Dobra inna konsultantka znów co innego i tu akurat tak jak myślałem, że z dniem 01.01.2023 po prostu kończę aktualny cennik w G11 i wskakuje na nowy który i tak jest tańszy niż w tej ich Eko Ofercie Ciekawy jestem tylko tych stwierdzeń pani nr 1 że będą umowy wypowiadać

*takie sprostowanie to nie umowa wygasa bo ona jest bezterminowa a oferta/gwarancja ceny. Wyżej użyłem stwierdzenia "wygasająca umowa"
Dobra informacyjnie dla wszystkich, nic nie podpisujcie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oferta kończy się z końcem roku i wbijacie na cennik zatwierdzony przez URE. Cennik URE vs Cennik ENEA, zostańcie przy URE. Nie kasują Was wtedy za faktury a i cena 1kWh jest tańsza. Potwierdzone telefonicznie i w BOK że nie wypowiadają żadnych umów