Wpis z mikrobloga

3 miesiące temu rozliczałem się z niemieckim urzędem skarbowym za pomocą aplikacji Taxando. Dzisiaj otrzymałem list z urzędu niemieckiego o dosłanie oryginału EU/EWR i innych pierdół do 4 stycznia. Chodzi o to, że nie mam czasu i głowy aby teraz to wszystko załatwiać. Co się stanie po tym terminie, jeśli nie doślę tych papierów? Na dole wyczytałem, że nie wezmą ich pod uwagę i rozliczą tylko podstawę opodatkowania. Co to znaczy? Za pomocą aplikacji wysyłałem im dane z Lohnsteuerbescheinigung. W Polsce nie pracowałem w roku 2020. Za mieszkanie, paliwo itd. mogą olać zwrot. Jeśli zwrócą tylko to co jest na Lohnsteuerbescheinigung, to jest ok. Miał ktoś podobną sytuację? #niemcy #pit #podatki #urzadskarbowy
Jonki - 3 miesiące temu rozliczałem się z niemieckim urzędem skarbowym za pomocą apli...

źródło: comment_1669124535AxYSglqwBzgTM1XXCSvV7l.jpg

Pobierz
  • 3
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jonki: czasu nie masz w google dwoch hasel rzucic a na wykopie na 2 strony A4 sie rozpisujesz. Po googluj i wroc z konkretnymi pytaniami, ew. Zadzwon do ichniejszej skarbowki i zadaj te pytanie?
@Luk1N: @cybulion: pierwszy myślnik to przychody uzyskanie w Polsce, drugi to dowód opłat za wynajem mieszkania, trzeci to wydatki na paliwo w drodze do Niemiec. Wszystkie te podpunkty są dla mnie nieistotne. Mogą je olać. Jak zadzwonię, to się nie dogadam, bo tak dobrze nie mówię po Niemiecku. Ale tak pomyślałem, że podany jest ich email, więc mogę napisać.