Wpis z mikrobloga

wykopki, pomocy!
Zamówiłam paczkę z aliexpress, przewidywana dostawa była na grudzień, wiec nie interesowałam się za bardzo tematem. Coś mnie dziś podkusiło, żeby wejść na inpost. Jakie było moje zdziwienie, kiedy zobaczyłam status, ze paczka wraca do nadawcy, bo od 16 listopada leżała dwa dni w paczkomacie i ja jej nie odebrałam. Miałam wyłączone powiadomienia w aplikacji inposta, no i się #!$%@? w akcji. Miał ktoś taka sytuacje?
Czy jest szansa, ze ponownie wyślą mi ta paczkę? Wtedy musiałabym ponownie zapłacić za wysyłkę? Domyślam się, ze tak, wie ktoś jaki to jest koszt?
Czy lepiej jakoś ubiegać sie o zwrot pieniędzy i zamówić sobie produkt jeszcze raz?

#aliexpress
  • 9
  • Odpowiedz
@tojaantenka: ja raz miałem taką sytuację że nie miałem jak odebrać paczki, po czym wyciągnęli ja z paczkomatu i jakimś cudem dwa dni po włożyli znowu. Koniec końców udało się ją odebrać, ale to był chyba błąd z ich strony że drugi raz przekazali do doręczenia
  • Odpowiedz
@tojaantenka: Słabo działają w połączeniu z zagranicznymi sklepami. Na aliexpress chińczycy często ślą paczki na adres paczkomatu pocztą. Nawet, jeśli paczka trafi do rąk inpostu, to w razie problemów każą wystąpić do inpostu o oświadczenie, że paczka np. nie dotarła. Inpost takich oświadczeń nie wystawia. Sklep bardzo często nie wie w ogóle czym jest paczkomat i w razie kłopotów każe kontaktować się domyślnie z pocztą. Paczki z shein czy innych
  • Odpowiedz