Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mircy mam pytania odnośnie studiów zaocznych na #prz kierunku #mibm
- czy jest duży przesiew na 1 i 2 roku
-jakie były progi punktowe
-jakie są wasze spostrzeżenia o tych studiach itp ( ͡° ͜ʖ ͡°)

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #637b42f0079dfc321f97c57a
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: jonik
Przekaż darowiznę
  • 4
ŚwietlistaFoka: studiowałem na innej uczelni, a co mogę powiedzieć o tym kierunku? Na pierwszym i drugim roku leci się głównie na matmie, fizyce. Od drugiego roku do końca studiów liczysz naprężenia, siły, momenty, rysujesz rysunki techniczne (ja jeszcze robiłem na papierze), na PKMach uczą cię "o śrubkach" xD Uczysz się o materiałach konstrukcyjnych stosowanych w przemyśle.

Studia ciekawe, ale podobno z płacą jest słabo. Piszę podobno, bo ja nie poszedłem do
KonserwatywnaHostessa: Przesiew zawsze jest na takim kierunku ale jak jesteś zaradny i trochę kumaty to dasz radę. Jak się nie uda to możesz spróbować kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji na tym samym wydziale, to takie mibm light, jest mniej materiału technicznego i więcej zarządzania. Znam konstruktorów, programistów cnc, inż jakości itp. po obu kierunkach i większej różnicy nie idzie zauważyć w pracy zawodowej.
---

Zaakceptował: LeVentLeCri
PrzyczajonaGrażyna: Przesiew jest tylko na 1 i 2 roku, później już się trzyma mniej więcej ta sama ilość, odpada od 1/2 do 2/3. Najgorsze są 3, 4 i 5 semestr, pierwsze dwa to nic w porównaniu z nimi, ostatnie luźniejsze nawet od pierwszych. Progi punktowe o ile jakieś są to są bardzo niskie. Czy warto to kwestia indywidualna, jeśli chcesz wybrać ten kierunek bo nie wiesz co chcesz robić, a jako
OP: tu OP
ogólnie jesli chodzi o kierunek studiów to jakoś naturalnie mi przyszedł do głowy, bo w co innego miałem pójść po operatorze cnc ?
jeśli miałbym sie kierować zainteresowaniami to inżynieria akustyczna, ale są one dzienne
więc jako że nie wiem co robić dalej, wciąż myśle co robić i tak ja wyżej pisałem wokół mibm krążę
---

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Eugeniusz_Zua