Wpis z mikrobloga

Cześć, takie pytanie. Zaobserwowałem pewną rzecz. Posiadam tv Philips oled 856 65 calowy i dekoder vu zero 4k. Po przełączeniu na tvp 4k wykrywa hdr i przechodzi do wybranych wcześniej ustawień dla trybu hdr. Po przełączeniu na "normalny" kanał oczywscie wraca do ustawień zapisanych dla trybu sdr, wszystko wraca do tamtych ustawień oprócz.... jasności obrazu (właściwie "rozświetlenia) , która dla trybu hdr jest wybrana na maksimum i własnie taka zostaje w trybie sdr, trzeba ją ręcznie przełączyć. Co ciekawe na tv naziemnej, po przełączeniu z tvp 4k na inny kanał wszystko, łącznie z tym rożswietleniem samo wraca do odpowiednich ustawień. Wydaje mi się, że kiedy miałem dostęp do Rai 4k jakiś czas temu, który także nadawał w hdr, te ustawienia wtedy rówmież na dekoderze wracały same po przełączeniu na kanał sdr. Nie jest to nic strasznego i uciążliwego oczywiście, ale może ktoś zaobserwował coś podobnego.
Pozdrawiam
#tvp4k #hdr #mecz #oled #philips #telewizory #telewizja #naziemna #enigma2 #cccam #pytanie #elektronika
  • 4
@jotam_39:
Aż takie dzbaniarskie pytanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ? Xd. No w sumie może i tak. Zdaje sobie sprawę że to pierdoła i pewnie tak poprostu "jest" z tym, że z czystej ciekawości chciałem się spytać, czy może ktoś ma podobnie. Mam nadzieje , że aż tak kretyńsko tego nie napisałem że nie wiadomo o co chodzi xd