Wpis z mikrobloga

Kiedyś mój stary znajomy polski Żyd mieszkający w Izraelu powiedział, że Polacy i Żydzi są IDENTYCZNI jeśli chodzi o podejście do historii, że bardzo łatwo ich obrazić i reagują w identyczny sposób, nie potrafią oddzielić historycznych sporów od bieżacych interesów etc.. Teraz po reakcji niektóych wykopków na brak przeprosin Zełęńskiego w kwestii rakiety i na wybór Melnyka (poniekąd słuszna reakcja oburzenia) widzę, że mój znajomy miał rację. Polacy i Żydzi w mentalności historycznej niewiele się różnią.

Co do Melnyka to powinien być persona non grata w Polsce. Jednocześnie powinniśmy wspierać Ukrainę sprzętem, bo to nasz interes i uznać Melnyka za persona non grata.
Co do pomocy uchodźcom- to sprawa sumienia każdego z nas- pomaga się konkrtnemu człowiekowi a nie narodowości. Bo jeśli pomagasz z powodu narodowości to jest to jakaś forma rasizmu (z tym że pozytywna).

#ukraina #poslka #izrael
  • 18
@Unifokalizacja: Polska usiłowała niedolnie kopiowac izraleskie wykrozystywanie historii w geopolityce tyle, że nie wzieli pod uwagę pewnych niuansów. Takich jak np. to, że chcac sie przedstawiać wyłącznie jako oifare wszystkich wokoło narazimy sie na konflikty z podobnie drażliwymi sąsiadami, którzy nie zechcą wejśc w role tego złego. A współpraca z tymi krajami jest dla nas wazniejsza niż wspołpraca Izraela z sasiadami spoza europejskiego kregu kulturowego.
Ogólnie cżesto jest tak ,ze bardziej
@Unifokalizacja: zagadaj do @shmatshiage załatwi ci postowanie Ukrainskiej propagandy w dobrej cenie, tylko bądz wyrozumiały przy kontakcie z tym osobnikiem, ruska rakieta wybuchła bardzo blisko jego głowy wywołując w niej nieodwracalne zmiany ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Unifokalizacja: szkoda ze nie mamy tyle szacunku do siebie co oni


@JanTadeusz: Dokładnie tak. Tam stronnictwa polityczne spierają się bardziej niż PO i PiS, jedna nie przekraczają pewnej granicy (np granicy przemocy fizycznej) a kłócą się strasznie szczególnie socjaliści i zwolennicy partii Kah, dodatkowo jest duży podział między haredim a świeckimi. Istny młyn. Ale jednak jedni dbają o drugich i pomagają w chwili kryzysu. Myślę, że z Polakami też nie