Wpis z mikrobloga

Wow! Nie spodziewałem się, że zapowiadana relacja z wizyty w Katarze będzie miała takie zainteresowanie... postaram się podołać zadaniu! Na pytania z tamtego wpisu odpowiem na spokojnie dzisiaj wieczorem, muszę ogarnąć jak wołać tylu ludzi... pro tip mile widziany (jestem ograniczny do komórki), zgodnie z sugestią zakładam tag: #katarokiemmirka
O mnie:
Po krótce to jadę tam w 100% za swoje i nie mam związku z żadną organizacją związaną w jakikolwiek nawet najmniejszy sposób z tymi mistrzostwami. Mam konto na wykopie od dawna i część Mirków może kojarzyć mnie z wpisów o ekonomii. W wolnych chwilach i czysto hobbystycznie rozwijam niszowy kanał na YouTube „Piotr Rysztak - wszystko to ekonomia” , gdzie staram się zrobić coś dobrego tłumacząc zagadnienia ekonomiczne. Taka moja mała "praca u podstaw". Tymi wpisami też chcę zrobić cos dobrego i dać Wam opinię zwykłego kibica-"piknika", dlatego myślę, że możecie te przyszłe opinie o mistrzostwach uznać jak opinie "znajomego z pierwszej ręki". Jakieś tam porównanie do tego typu imprez mam, więc punkt odniesienia jest ;)
Plan na wyjazd:
Plan zakładał, aby jechac na wszystkie mecze grupowe Polaków (tak też aplikowaliśmy), jednak udało się wylosowac tylko pierwszy mecz. W tym miejscu dziwi mnie opinia w mediach mówiąca o braku zainteresowania, nawet na stronie FIFY bilety widnieją od dawna jako wyprzedane... Jak się uda to chcemy spróbować kupić bilet na mecz z Arabią, ale to zobaczymy jaki będzie klimat na miejscu i ogólnie czy nasi kopacze zachęcą po pierwszym meczu… Generalnie planujemy odwiedzać strefy kibica w trakcie innych meczów i dobrze się sie bawić z ludźmi z całego świata - śpiewać, tańczyć i pić(?), tak, jak to na takich imprezach się zazwyczaj odbywa.
Dzień 1 plus ranek dzień 2:
Wczoraj rano po moim wpisie mieliśmy lot do Dubaju z Warszawy Lotem. Samolot był w 50%-60% pelny, co było trochę zaskakujące, bo dużo kibiców jako miejsce przesiadkowe i bazę noclegową wybiera właśnie Dubaj, a ten lot był atrakcyjny cenowo, a także termin bardzo dobry, aby dostać się do Kataru przed pierwszym meczem Polaków... wczoraj w Dubaju nie dotarliśmy do żadnej strefy dla kibiców. Byliśmy w okolicy Burj Khalifa, gdzie turystów było pełno, ale nie wyglądali na kibiców. Miejsc do oglądania meczu otwarcia w tej okolicy nie uświadczyliśmy. Zakładam, że kibice koncentrują się w specjalnie zorganizowanych strefach (jest ich kilka w Dubaju), postaram się je odwiedzić w późniejszych dniach. Właśnie jestem na lotnisku Dubai South skąd fly dubai organizuje w dni meczowe dużo lotow dla kibiców. Baza noclegowa w Katarze jest ograniczona wiec jest to chyba dobra alternatywa. Dzisiaj graja miedzy innymi Walijczycy, Anglicy, Amerykanie, Holendrzy i tych narodowości jest na lotnisku najwięcej, w tej kolejności, kilku Meksykanów też widziałem, ale jeszcze bez interakcji ;) Polaków brak, ludzie głównie w krótkich spodenkach, bez bagażu, na lekko, wiec pewnie ta część kibiców będzie latać tylko w dni meczowe, kobiet tak na oko 5% albo mniej, stoisko budwaisera działa, jest też heineken ;) ale jak to mój kumpel skomentował "nigdy nie widziałem tyłu trzeźwych Walijczykow w jednym miejscu" ludzie starają się trzymać fason, pewnie nikt nie wie jak to będzie po drugiej stronie zatoki! Pozdrawiam
#mecz #ms2022 #katar #mundial #pokazmorde #wszystkotoekonomia
rysiul86 - Wow! Nie spodziewałem się, że zapowiadana relacja z wizyty w Katarze będzi...

źródło: comment_16690144248Zn5CtomLkxDDWlRO0uf7j.jpg

Pobierz
  • 58
@rysiul86: Cześć Rysiu, mam małą nietypową sprawę. Mój przyjaciel zbiera kartki pocztowe i nie ma żadnej z Kataru. Czy mógłbyś kupić kilka i wysłać, ewentualnie zabrać do Polski i tu jakoś byśmy się dogadali? Opłacę oczywiście całe przedsięwzięcie:) Pisałem do Ciebie na priv ale nie wiem czy masz możliwość odbierania
Ale wy się zesraliscie do chłopa co tylko sobie pojechał tam i zdaje relacje a co was obchodzi co on robi ze swoim czasem i pieniędzmi, co ona wam zrobił. Jak chcecie się pruć to piszcie do fify


@telesiak: Skoro nie lubisz na argumenty, to inaczej: A Ty się zesrałeś, że mieliśmy jakąś uwagę do typa. Jesteście parą, że się w ogóle czułeś w obowiązku odezwać? Jak miał z tym co
@unintelligible podaj argumenty, bo jak dla mnie argument zwracanie chłopie uwag bo zrobił coś co lubi to żaden argument, a to że ludzie ginęli na budowie tych stadionów no to cóż, niefajnie to prawda ale co możesz zrobić? Przypierdzielanie się do losowego chłopa, jest bez sensu bo to nie jego problem, ja nie mówię, że to jest dobre, ale czepanianie się ad persona do chłopa, to mija się z celem jak dla
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rysiul86: Chcę zauważyć, że sporo komentarzy sugeruje, że ludzie myślą że Dubaj jest w Katarze i już snują jakieś dziwne teorie, kiedy Ty tam jeszcze stopy nie postawiłeś. ( )

Zjednoczone Emiraty Arabskie, może ktoś wyjdzie z błędu.