Wpis z mikrobloga

Poszukuje dobrej ale nie zbyt drogiej (powiedzmy do 300zł) lutownicy do elektroniki, coś tam zacząłem szukać, i chyba najlepszą opcją bedzie coś na T12, tylko z tych chińskich to doczytałem, że niektóre nie mają uziemienia grota jak OSS T12-X (znaczy się loteria cześć ma cześć nie) podobnie z tym KSGER t12, jest jeszcze ten quicko czy tam quecko tylko tych numerów jest tam tyle, że nie wiadomo o co chodzi od 942 do 959, no i coś lokalnego jak Yato T12 YT-82461 do wyrwania za 169zł. Do tego jakiś tani hot air do 200zł, do wylutowywania np. analogów z pada, które mają tych pinów wlutowanych z 15 sztuk i lutownicą to robić to nie dość, że czasochłonne to jeszcze za pomocą lutownicy to gimnastyka straszna, znalazłem też jakieś Yato YT-82457 za 189zł pewnie ma bebechy takie jak większość chińczyków. Ktoś coś?

#lutowanie
#diy
#majsterkowanie
#elektronika
#elektrotechnika
1.....2 - Poszukuje dobrej ale nie zbyt drogiej (powiedzmy do 300zł) lutownicy do ele...

źródło: comment_16689666220aaeYvrDkMnAOqbSCCA70V.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
Do tego jakiś tani hot air do 200zł


@11262: na hot airze nie ma co oszczędzać bo będziesz się #!$%@?ł tylko

po za tym do wylutu analogów to raczej bardziej ci się rozlutownica sprawdzi
  • Odpowiedz
@11262: nie jestem do końca obiektywny, bo czasem coś dla yato przetestuję. Nie mniej jednak według mnie zarówno ta T12 jak i hot-air są chyba bezkonkurencyjne w swojej półce cenowej.

Jedyny minus w T12 od Yato, że nie ma funkcji autosleep i trzeba pamiętać, żeby wyłączać ręcznie przycisk w dłuższych przerwach od lutowania. Nagrzewa się wystarczająco szybko. Stabilizacja temperatury działa świetnie. Jest na maksa minimalistyczna, ale robi robotę.

Hot-air YT-82457
  • Odpowiedz
@Kryspin013: w miare sensowne hot airy z tego co widziałem to grubo powyżej 1000zł teraz stoją jak ten quick, coś polecisz budzetowego z rozlutownicy?
@Rudszy_132: ta próbowałem lutownicą + plecionka lub odsysaczem chińskim za dolara, jednak nie zbiera to idealnie żeby nie było styku i dało się wyciągnąć, a przy próbie zebrania resztek za pomocą pleconki odpadają pady lutownicze z PCB, dlatego pomyślałem o hot air, że było
  • Odpowiedz
@11262: Nie bo się nie znam. Ale to budżetowego rozlutowywania to polecam ci cynę z bizmutem. Rozlutowywałem tym kiedyś gniazdo w gameboyu. Łącznie 32 piny przeplatane - nic nie urwałem ani nic nie spaliłem.
  • Odpowiedz