Wpis z mikrobloga

Hej mirki, mam następujący problem.
Raz na jakiś czas komputer włączając mi się nie przekazuje obrazu do monitora. Tzn. w obudowie przez przeszklenie widać, że RGB na procesorze się świeci, ale obrazu na monitorze nie ma.
Pomaga wyłączenie przyciskiem on/off i ponowne włączenie komputera.
Ten problem to wypadkowa. 4 razy włącza się normalnie i później występuje problem. Czasem dwa razy z rzędu.
Wiecie co może być problemem?
#komputery #technologia
  • 8
@MagicznyKarolek problemów może być wiele.
Czy zupełnie nic się nie wyświetla, w tym bootowanie BIOSu?
Czy monitor odbiera jakikolwiek sygnał?
Czy próbowałeś z innym kablem/docisnąć wtyczki?
Czy masz inny monitor, żeby wykluczyć problem z samym monitorem/już wykluczyłeś?
Czy chodzenie aktywne karty pracuje?
Czy było czuć spaleniznę/dym?
Jeśli płyta główna ma wyjście graficzne, a Twój procesor ma układ graficzny próbowałeś wypiąć/ wyłączyć kartę graficzną i spróbować w ten sposób?
Czy puszczałeś jakiś test
@SkorpionX chyba dzisiaj mnie czeka dużo pracy. Gdy komputer działa normalnie, to chłodzenie karty aktywne działa.
Tmp. W normie, podczas grania w BF V zazwyczaj dochodzi do 55 stopni Celsjusza, a procek do 40 stopni.
Jedyną rzeczą jaką robiłem w biosie to zmienienie na 165 hz.
Nic nie dymi, ani nie śmierdzi spalenizną.
@SkorpionX we wtorek ma do mnie przyjść ziomek, który jest informatykiem. Mówił, że jak tmp nie wzrastają. To można korzystać, a on naprawi sprawę. Aaa, przekładałem ram, ale to też nic nie dało. Wydaje mi się, że problem leży po stronie karty i coś ją blokuje. Może ram? Nwm