Wpis z mikrobloga

@Mamiser: Tekst z gazety sprzed 10 lat:
"Wśród polskich elit i większości społeczeństwa utrzymuje się przeświadczenie, że Rosjanie po dzień dzisiejszy nie przeprosili Polaków za zbrodnię katyńską. I dlatego prezydent czy premier Federacji Rosyjskiej powinien to uczynić przy okazji kolejnej wizyty w Polsce. A kiedy tego nie czyni, rozlegają się słowa zawodu i oburzenia. Tak było i podczas wizyty premiera Władimira Putina na Westerplatte.
Tymczasem Rosjanie – prawni sukcesorzy Związku Radzieckiego
Tymczasem Rosjanie – prawni sukcesorzy Związku Radzieckiego – już dawno temu przeprosili Polaków za mord katyński. Uczynił to w 1993 r. na cmentarzu Powązkowskim, przed krzyżem katyńskim, ówczesny prezydent Rosji Borys Jelcyn. Wypowiedział wtedy wielce znamienne słowo prastitie (przebaczcie) i bardzo wzruszony uronił łzę. Działo się to w obecności wielu ludzi, dziennikarzy, fotoreporterów i kamer telewizyjnych.

Scena ta i ten akt żalu są więc dobrze udokumentowane, a taśmy filmowe są powszechnie dostępne
@szurszur: Jeśli chcesz być tak dokładnym to zobacz że ja zacytowałem fragment artykułu, a pytasz mnie jak bym był autorem. A jeśli twierdzisz że nie przepraszał to pokaż mi video na którym nie przeprasza
@Emes91: O czym Ty mówisz? Chce po prostu nagranie jak Prezydent Rosji przeprasza, a nie ralacje kogoś kto to rzekomo śłyszał lub o tym opowiada.
Na razie niczego takiego tu nie wrzucono.
A odnosnie Putina i Katynia to od paru lat w rosyjskich mediach nawet w panstwowych wiadomosciach leci wersja: zabijali Niemcy, niesłusznie oskarżono ZSRR. Inna wersja no NKWD zabiło ale tylko kilka tys polskich zbrodniarzy i gwałcicieli, a resztę Niemcy.
a nie ralacje kogoś kto to rzekomo śłyszał lub o tym opowiada.


@szurszur: xDDDDD

Tak, wszystkie agencje prasowe sobie to zmyśliły. Nawet IPN sobie zmyśla, bo niestety, nikt w 1993 roku nie wyciągnął smartfona i nie nagrał xD.

https://katyn.ipn.gov.pl/kat/histori/walka-o-prawde/przyznanie-sie-rosji/12123,quotZal-za-grzechyquot.html

Ja jebix, z kim ja tu siedzę. Nie odpisuj, bo czuję, że IQ spada mi przy każdym przeczytanym twoim słowie.
@Emes91: I znowu to samo. Tylko tekst kogoś o tym.
To na tej samej zasadzie ja moge wrzucic tekst z ukrianskich mediów - ''Poroszenko przeprosił za Wołyń'' bo takie naprawde zamieszczały tamtejsze media gdy Poroszenko klekał przez pomnikiem ofiar rzezi wołyńśkiej.
Uznasz, ze to dowód, że Poroszenko przeprosił?
Mnie interesują wypowiedzi w przemówieniu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
A jeśli twierdzisz że nie przepraszał to pokaż mi video na którym nie przeprasza

@alfaiomega1: Dobrze się czujesz? Jak to by miało niby wyglądać? "Dzień dobry, jestem Jelcyn. NIE PRZEPRASZAM, powtarzam, NIE PRZEPRASZAM za Katyń!" i pokazuje fucki wszystkim dookoła? XD