Wpis z mikrobloga

Uszanowanko, ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Postanowiłem co jakiś czas wrzucać jedną z gier, w które grałem kiedykolwiek zaczynając od mojego roku urodzenia, a następnie wydaną w kolejnym roku i tak dalej.

Czas na kolejną grę z 1999 roku. Kolejna strategia turowa, ale tym razem w nieco innej odsłonie.
Worms Armageddon to gra o której słyszał chyba prawie każdy gracz, a jeśli nie to właśnie przeczyta. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dowodząc drużyną robaków mamy za zadanie zniszczyć robaki z przeciwnych drużyn. Pomoże nam w tym cały arsenał różnych broni począwszy od strzelby, uzi lub bazooki, a kończąc na napalmie, bombie bananowej i betonowym ośle. ( ͡º ͜ʖ͡º)( ͡° ͜ʖ ͡°)-
Dostępne tryby gry to misje dla 1 gracza, gra wieloosobowa na 1 komputerze, lub przez internet. Ponadto możemy wybierać wśród ustawień uzbrojenia zależnego od poziomu umiejętności lub po prostu takiego jaki chcemy. Możliwość dopasowania ilości danej broni czy moment w którym dana broń zostanie odblokowana w ekwipunku. Warta uwagi jest też opcja dostarczania specjalnych paczek z uzbrojeniem podczas gry, można ustawić jak często będziemy dostawać nowe uzbrojenie. ( ͡º ͜ʖ͡º) Jeśli chodzi o wygląd plansz na których toczy się rozgrywka to czeka na nas wielki wybór. Krajobrazy takie jak las, pustynia lub miasto są na porządku dziennym, ale możliwe są też różnorodne tereny jak np. piekło, teren kosmicznej asteroidy lub nawet plansza wyglądająca jak żółty ser ( ͡ ͜ʖ ͡). Kształt możemy dostosować korzystając z edytora, możemy stworzyć teren zamknięty (z sufitem) ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:lub wyspę. Oczywiście tyczy się to także własnej drużyny, możemy stworzyć własną i dopasować do niej ulubioną broń specjalną.

Grafika jest typowo rysunkowo-cukierkowa co nie znaczy, że zła. Nawet po wielu latach zachowuje swój urok i gładkość
Muzyka przyjemna dla ucha zarówno spokojna jak i zagrzewająca do walki.
Grywalność stoi na bardzo wysokim poziomie, a wzrasta jeszcze bardziej gdy grasz z kumplami lub rodziną. (ʘʘ)
Polecam bardzo, z kolegami z bloku grało się wiele lat w dzieciństwie (ʘʘ)
Napiszcie czy graliście i jakie macie wspomnienia związane z tą grą.

#staregry #glupiewykopowezabawy #wormsarmageddon #grybusa #gry #pc #nostalgia
  • 11
Worms Armageddon to gra o której słyszał chyba prawie każdy gracz, a jeśli nie to właśnie przeczyta. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@BUS_pl: Wlasnie z Wormsami jest tak dziwnie, ze z danego pokolenia (w moim przypadku rocznik '92) wszyscy w nie grali, w jakas wersje od jedynki do World Party, a juz zaledwie kilka lat mlodsi ode mnie, np 3 lata, nie maja pojecia co to za seria