Wpis z mikrobloga

Już jakieś onuce piszą, że Ukraińcy dopuścili się zbrodni wojennej, bo jeden ork wypadł z zaskoczenia i zaczął strzelać, to zabili wszystkich, którzy się poddawali. Otóż udawanie poddawania się, a z tym mieliśmy do czynienia, jest zabronione przez konwencję genewską i osoby dopuszczające się tzw. wiarołomstwa nie korzystają z ochrony dla poddających się. Skąd niby Ukraińcy mieli wiedzieć, że cała reszta nie wstanie i nie zacznie strzelać? Wszyscy chodzą pospinani na froncie, bo w każdej chwili może coś się #!$%@?ć (i się #!$%@?ło), a wy wymagacie, żeby ludzie w takich sytuacjach dyskutowali czy to będzie zbrodnia czy nie… to ork zabił swoich kolegów, kto wie czy nie to nie była jakaś ustawka. W takich sytuacjach raczej nie ma czasu na myślenie, tylko na działanie.

#ukraina #wojna
źródło: comment_16687815216oLqh0h2TARHV51rm0e4qS.jpg
  • 20
@sztafet:

To oczywiste. Zobacz też na pierwsze nagranie. Prostopadle do głów poddających się, leżał Ukrainiec z karabinem maszynowym. Idę o zakład, że cała akcja nie trwała dłużej niż 3-4 sekundy.

Przypomina mi to analizowanie filmów z kamer policjantów z USA. Wykopki analizują klatka po klatce, przez #!$%@? kilkanaście, kilkadziesiąt minut, kiedy policjant ma kilka sekund na reakcje ¯\_(ツ)_/¯

A teraz porównajmy sobie skalę zagrożenia :)
@sztafet: to są trolle, nie ma sensu dyskutować z nimi, ale warto wstawiać posty uświadamiające, bo motłoch łatwo ogłupić i zmanipulować. Większość ludzi czyta tylko nagłówki, a jak jest jeszcze podparty obrazkiem to już w ogóle zero refleksji.
@gejuszmapkt:

Zobacz jeszcze raz. Pytanie było wyraźne, głośne... odpowiedzi brak.
Mało tego. A skoro Rosjan tam było 10, a Ukraińców zaledwie 4, to mogło się udać.

Zwłaszcza, że 1 Ukrainiec padł, 2 rannych... no nieciekawa akcja. Nawet gdyby został sam, a tamci dalej leżeli na ziemi, to bałbym się w takiej sytuacji zostać sam (tzn. mają na głowie 3 rannych kolegów), i po prostu bym ich tam wszystkich rozwalił.
@sztafet: Taka spina, że Ukrainiec spokojnie nagrywał sobie sytuację stojąc zupełnie nieosłoniętym. Zgadzam się, że to raczej nie zbrodnia wojenna, ale już przestańcie z tym usprawiedliwianiem Ukraińców. Nie wiemy jak to do końca wyglądało, ale jeśli reszta kacapów leżała twarzą do ziemi na muszce LKMu to Ukraińcy zachowali się niezbyt profesjonalnie.
@sztafet:

Rosjanom mogło się to udać :) Niewiele brakło. Ciekawe czy wtedy ktoś by krzyczał o zbrodniach wojennych, czy o genialnej zasadzce ;))))))

A już to słyszałem kiedyś. Na początku wojny jakiś pies ubrał się w mundur poległego Ukraińca, przeszedł za linię obronne (ukraińskie) i naprowadzał ostrzał artyleryjski.

Tak, wtedy to była genialna taktyka XD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@sztafet: Ludzie, którzy piszą że Ukraińcy są temu winni chyba zapomnieli, że to nie działa jak w grach i jak oberwiesz to nie będzie respawnu. Więc jak tylko coś idzie niezgodnie z założeniami to trzeba zrobić wszystko żeby samemu nie dostać kuli, również wybić "potencjalnych" agresorów, bo pamiętajmy że ci co leżą, minutę wcześniej też chcieli cię zabić... W tym przypadku winny jest koleś który zamiast się poddać jak reszta jego