Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Wróciłem dopiero do domu , chce zjeść kolację - ale przed zjedzeniem muszę podać #insulina, po kolacji idę się umyć i iść spać, gdzie równiez muszę podać insulinę na noc. Jak to zrobić dobrze? Wybaczcie że, pytam na wykopie, ale to mój drugi dzień na insulinie (dziś mnie wypuścili ze szpitala), a o taki wariant nie zapytałem zwyczajnie lekarza... #cukrzyca
  • 7
@CryptoPump: Na noc masz masz o długim działaniu, która nie jest tak naprawdę na noc, tylko na całą dobę.
Nie ma znaczenia, możesz je podać jedną po drugiej. Jedna zadziała na posiłek, druga będzie działać wolno.
Tylko najlepiej skontroluj cukier ~2h po posiłku.
Nie wiem jak u niektórych, ale u mnie ciepły prysznic wpływa na cukier zaraz po jedzeniu, jakby insulina słabiej działała, zimny prysznic działa odwrotnie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kenshin985: dzięki, FB nie mam - YT kanał słyszałem, w szpitalu też mi go polecali. Oglądałem go jak leciałem na tabletkach, ale teraz to bardziej skomplikowane wszystko jest , muszę dużo nadrobić
@CryptoPump no chlopie to się wpie*dolies z tą cukrzyca jak śliwka w przysłowiowe gówno. To tak jak byś wygrał na loterii, tylko odwrotnie.

Chociaż mówią że z tym da się żyć "aż do śmierci" i to na jako takim poziomie.

Co do meritum, to teraz powinieneś żyć po Bożemu i praktykować regularny tryb życia. Każdy dzień jak w szwajcarskim. Posiłki o tych samych godzinach i z tą samą ilością WW. Wstajesz chodzisz
jalokim90 - @CryptoPump no chlopie to się wpie*dolies z tą cukrzyca jak śliwka w przy...

źródło: comment_1669426724iJHTsBUyDnzGoULcbRV5bi.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jalokim90: niestety cukrzyca nie wybiera. Jestem już po tygodniu kucia się, mam większą wiedzę, jest w miarę ok - walczę jeszcze z efektem brzasku, staram się trzymać regularności posiłków, wszystko notuje + codzienny pomiar ciśnienia. Dietę przez rok czasu byłem wstanie trzymać bez insuliny i cukier też był w miarę ok