Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
#uk

Dziwię się jego rodzicom, że sami nie usunęli grzyba ze ścian. Gdyby to zrobili to ich syn by nie umarł. Jak można widzieć takiego grzyba jak na zdjęciach w artykule i nic z tym nie zrobić ( _)

https://news.sky.com/story/two-year-old-boy-died-as-a-result-of-mould-infested-flat-unfit-for-human-habitation-12747927
Pobierz dnasstorm - #uk

Dziwię się jego rodzicom, że sami nie usunęli grzyba ze ścian. Gdyby...
źródło: comment_1668591585rT9oY7au0l32i4bVRAaNLU.jpg
  • 15
@dnasstorm: To są zdemoralizowani ludzie. Facet mieszkał w UK od pięciu lat. Miał mieszkanie socjalne od czterech. Prosił o naprawę tego problemu, lub o zamianę mieszkania, ale nic to nie dało.

Normalny czlowiek w takiej sytuacji wynajmuje inne mieszkanie. Ten sądził, że zaoszczędzi sobie roboty, ciągnąc dalej socjal. Teraz, przez jego własne nieogranięcie stracił dziecko i odmawia wzięcia za to odpowiedzialności tropiąc "rasistów".
@dnasstorm: @true-true: jeju, co chwilę są przecież takie artykuły, gdzie goście mieszkają w mieszkaniach socjalnych, porośniętych grzybem.

Koło mnie mieszka rodzina z afryki, ich dom to był totalny syf - w łazience lała się woda, cała łazienka w grzybie, dom ogólnie syfiasty, bo tapety i farba odchodziły ze ścian, smród taniej nikotyny. W końcu council im wyremontował mieszkanie, ale tez prawda jest taka, ze mieli na papierosy, a nie na
@true-true: Z tym to nie jest aż tak różowo, bo na takie mieszkanie sie czeka nawet i kilka lat, w zależności od sytuacji materialnej itp. I taka osoba w zyciu nie pusci nawet takiego słabego mieszkania, bo na kolejne znów zleci na koniec kolejki.

Ale prawdę powiedziawszy to wcale nie było aż tak opłacalne, żeby się w to pchać, zamiast wynająć zwykłe mieszkanie, bo dostajesz je praktycznie surowe, bez podłóg i
@dnasstorm: @asique: Kiedys w Uk baba z agencji mi pokazywała mieszkanie do wynajęcia i mówię jej ze nie chce takiego z grzybem a ona ze to tylko trochę.
A później na innym mieszkaniu jak wyszedł grzyb i zgłosiłam do landlorda to on to tylko zamalował zwykła farbą
Mam wrażenie że wg nich grzyb to taki zwykły element życia a nie coś czym by się należało przejmować
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Paula_pi: U mnie teraz Anglik robi malowanie w całym domu plus mały remont i do grzyba podchodzi bardzo poważnie.

Najpierw usuwa go pryskając powyższym preparatem, ściera to, później znowu stosuje preparat, czeka az wyschnie, później kładzie warstwę farby anty grzybowi i dopiero maluje dwa razy normalną farbą także zależy na jakiego fachowca się trafi.

Do tego u mnie dehumidifier chodzi bardzo często i wylewam po 5 litrów wody z niego średnio