Wpis z mikrobloga

Mirki, od blisko 2 lat jestem w posiadaniu telewizora Sony model xh90 w wersji 55’
Przez większość tego czasu telewizor który został kupiony pod ps5 sprawdzał się całkiem dobrze, jednak po ostatniej aktualizacji która miała miejsce w okolicy lutego/marca wyszło kilka problemów:

-brak dźwięku czy to na ps5 / netflix /hbomax po uruchomieniu telewizora, aby dźwięk przywrócić należy uruchomić telewizor ponownie

-w czasie oglądania netflix, następuje freez obrazu /tv po czym telewizor wykonuje samoczynny restart całego urządzenia

-powyższa sytuacja powtarza się również dla aplikacji player/hbomax etc, dla ps5 albo zwykłej telewizji problem nie występuje

Tak jak wspomniałem powyższe problemy pojawiły się po ostatniej aktualizacji, jednak mając to na uwadze starałem się wygooglować temat, i problem jest globalny i cześć osób ma go od samej premiery urządzenia…

Niektórzy proponują wykonać hard reset urządzenia, bądź wyłączenia poszczególnych funkcji tv które mogą wywoływać problem ze strony softu.

Starałem się sprawdzić każde powyższe rozwiązanie, jednak problem nie zniknął…

Czy ktoś z was ma / miał styczność z tym urządzeniem i tymi problemami? Jeżeli tak co zrobiliście ? Udało się wam to naprawić ?

Przyznam ze jeżeli nie znajdę rozwiązania będę reklamował ten telewizor w oparciu o rękojmie

Dzięki!

#ps5 #sony #tv #telewizory #androidtv #pytanie
  • 7
@Maciek952 Zdarzyło mi się, że nie było dźwięku. Pomagał tylko reset. Nie wiem czy to ma związek, ale po instalacji niektórych aplikacji ze sklepu Google na tv, są z nim później problemy.
@Maciek952: No ale warto najpierw spróbować i zobaczyć jaki będzie odzew. Z rękojmią będzie pewnie ciężko bo oddasz, oni wyczyszczą tv i wgrają firmware- chwilę potestują i powiedzą że jest gitara.
A kupić oleda... oczywiście że to lepszy wybór :)
@utede: Na szczescie mam prawnika w domu wiec z rękojmia nie będzie aż takiego problemu ( ͡° ͜ʖ ͡°) co do odzewu do Sony może faktycznie napisze z ciekawości jeszcze co są w stanie podpowiedzieć może akurat coś z tego wyjdzie, ale imo lepiej iść w wadę ukryta która uwidoczniła się po czasie ¯_(ツ)_/¯ niż gwarancje na która mam nawet 5 lat w tym momencie
Nie mniej