Wpis z mikrobloga

Ehh oglądam sobie wasze roślinki i kurde zazdro.
Ja w tym roku robiłem pierwsze podejście do posiadania kilku roślinek w mieszkaniu i niestety eksperyment w połowie udany ().
Z 5 roślinek które kupiłem dwie już dedły, reszta jest ok. Zielistkę chyba przelałem bo zaczęła się robić brązowa a mała sadzonka się w ogóle nie przyjeła i padła po kilku dniach.
#roslinydoniczkowe
  • 5
Zielistkę chyba przelałem


@pythonista_hobbysta: to chyba częsty błąd na początku przygody z roślinami, boisz się że uschnie, więc podlewasz często XD a prawda jest taka, że przelanie jest o wiele gorsze niż przesuszenie, przesuszoną roślinę często wystarczy podlać i jest ok, przelana najczęściej wymaga przesadzenia, bo korzenie są zgniłe, a to i tak nie da gwarancji, że da się ją uratować

ogólnie to po kupieniu rośliny dobrze jest przeczytać jak często
@Zoyav: Dzięki wielkie za porady :)
Teraz doceniam dom rodzinny i jaką dobrą rękę miała moja mama do kwiatów, zawsze pełno zielonych liści i bardzo fajnie jej się rozsrastały.
Pytanko mam jedno, czy zima to dobry czas na powiększanie kolekcji? Czy lepiej poczekać do wiosny? No i jak nawozem, trzeba czy wystarczy lać wodę?
@pythonista_hobbysta: wiosną szybciej rosną, bo więcej słońca, ale na spokojnie możesz zacząć kolekcję teraz jak chodzi o kupowanie gotowych. jak chodzi o sadzonki, to śmiało możesz sadzić teraz, tylko trzeba liczyć się z faktem, że pójdą w górę dopiero w okolicach kwietnia

nawożenie też zależy od rośliny, tak samo jak podlewanie, ale tak średnio to raz na miesiąc. teoretycznie nie powinno się lać nawozu w okresie jesienno-zimowym, żeby nie zaburzać ich