Wpis z mikrobloga

Czy mając ogrzewanie centralne z kotłem węglowym mogę kupić sobie taką głowicę i zamontować ją w kaloryferach? Aktualnie jest taka klasyczna manualna z mechanicznym pokrętłem 1-5. Rozumiem, że taka głowica potrafi sterować takim zaworem i regulować temperaturę na grzejniku? W sensie, że jak rozpalę piec na maksa to ona skręci taki kaloryfer żeby było np. 20 stopni?

#ogrzewanie #sterowniki #kiciochpyta
amityxd - Czy mając ogrzewanie centralne z kotłem węglowym mogę kupić sobie taką głow...

źródło: comment_1668527602XaRXYzZYTKPhRxlBBxdDiO.jpg

Pobierz
  • 17
@Itslilianka: Czemu nie? Chyba wiesz jak działa termostat? Nie wiesz, że przy kaloryferze temperatura może być kilka stopni wyższa niż normalnie w pomieszczeniu? Jaki sens ma montowanie czegoś co ma regulować temperaturę w całym pomieszczeniu tam gdzie nie będzie wiarygodnych odczytów?

Równie dobrze można ten termostat zamontować w piwnicy, temperatura będzie tak samo wiarygodna.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@revoolution: gościu ale jak mieszkasz w jednym miejscu to możesz chyba wywnioskować że odpowiednim ustawieniem dla mnie w takiej kubaturze jest ustawienie 30% mocy. I mniej więcej wiesz do jakiej temp co nagrzeje pomieszczenie. U mnie to 16 stopni utrzymywane
@mjr_bien: Manualna działa, ale jak mam ją ustawioną na 3 to w zależności od tego jak piec jest rozpalony w pokoju robi mi się albo 20 albo 25 XD. Chciałbym właśnie coś co ja będzie regulowało, że przy rozpalaniu pieca skręci wtedy do 1 i później stopniowo będzie zwiększać do 3.
@amityxd: miałem coś takiego, działało średnio, dopiero jak kupiłem smart i połączyłem z czujnikiem otwarcia okna oraz termometrem, ustawiłem żeby brał do działania średnia z obydwu zaczął działać wybornie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Itslilianka: automatyczny termostat ma sam "dawkować" ciepło idące do kaloryfera jeśli temp. w pomieszczeniu jest zbyt niska i odcinać dopływ jeżeli otoczenie osiągnie powiedzmy 20,5 stopnia, a nie żeby kaloryfer pracował cały czas z mocą 30%

a takie ustawianie na 30% to przecież bez sensu kupować pokrętło smart, bo dokładnie zrobisz to samo co zwykłym pokrętłem xd

a na marginesie termostat będzie przy kaloryferze zbierał temp 23-25 stopni a w pomieszczeniu