Wpis z mikrobloga

#wolskiowojnie #ukraina #wojna #wojsko #wolski

Moje rozeznanie sytuacji w Chersońskim na wczorajszy wieczór. Naniosłem zasięgi artylerii 155mm (stała niebieska linia) oraz zasięg GMLRSów (linia przerywana). Ząbki to skraj RUS obrony. Zaznaczyłem też szacunkowo obszary działań i co większe jednostki które udało się zidentyfikować (możliwe błędy). U Rosjan same NNy prawie. To co widać to szereg działań ukraińskich specjalsów którzy lądowali tak jak widać. Nie są to w mojej ocenie przygotowania do sforsowania Dniepru przez UA a rozpoznanie i mylenie. Bez wątpienia UA będą wywierać nacisk na RUS żeby ci nie byli w stanie zluzować zbyt wielu sił i musieli stać w zasięgu art. UA. Ale owej też za dużo nie ma. Dlaczego? Z tego co można znaleźć ~60% ugrupowania UA na północy już nie ma. Większość sił UA przemieszczono na wschód przez Dnipro i Zaporoże. A gdzie - to się dopiero okaże. Ukraińcy zluzowali sobie bardzo dużo sił o wysokim morale. Około 60 000, Rosjanie wycofali 20 000 wyczerpanych elitarnych (jak na nich) jednostek do 2-4 listopada które zastąpili mobikami. IMHO nie odtworzą tych sił do końca grudnia.
A to otwiera Ukrainie nowe, choć ryzykowne możliwości.
wolskiowojnie - #wolskiowojnie #ukraina #wojna #wojsko #wolski

Moje rozeznanie syt...

źródło: comment_1668498927TPeZSCfEX9wyWE64Fa3CMj.jpg

Pobierz
  • 49