Wpis z mikrobloga

#wolskiowojnie #ukraina #wojna #wojsko #wolski

Moje rozeznanie sytuacji w Chersońskim na wczorajszy wieczór. Naniosłem zasięgi artylerii 155mm (stała niebieska linia) oraz zasięg GMLRSów (linia przerywana). Ząbki to skraj RUS obrony. Zaznaczyłem też szacunkowo obszary działań i co większe jednostki które udało się zidentyfikować (możliwe błędy). U Rosjan same NNy prawie. To co widać to szereg działań ukraińskich specjalsów którzy lądowali tak jak widać. Nie są to w mojej ocenie przygotowania do sforsowania Dniepru przez UA a rozpoznanie i mylenie. Bez wątpienia UA będą wywierać nacisk na RUS żeby ci nie byli w stanie zluzować zbyt wielu sił i musieli stać w zasięgu art. UA. Ale owej też za dużo nie ma. Dlaczego? Z tego co można znaleźć ~60% ugrupowania UA na północy już nie ma. Większość sił UA przemieszczono na wschód przez Dnipro i Zaporoże. A gdzie - to się dopiero okaże. Ukraińcy zluzowali sobie bardzo dużo sił o wysokim morale. Około 60 000, Rosjanie wycofali 20 000 wyczerpanych elitarnych (jak na nich) jednostek do 2-4 listopada które zastąpili mobikami. IMHO nie odtworzą tych sił do końca grudnia.
A to otwiera Ukrainie nowe, choć ryzykowne możliwości.
wolskiowojnie - #wolskiowojnie #ukraina #wojna #wojsko #wolski

Moje rozeznanie syt...

źródło: comment_1668498927TPeZSCfEX9wyWE64Fa3CMj.jpg

Pobierz
  • 49
  • Odpowiedz
@wolskiowojnie: czyli Ukraina bedzie forsowac Dniepr majac jednoczesnie wiekszosc wojsk na polnocy.

Mam pytanie, czy ogolnie wpuszczanie Ukraincow na druga strone Dniepru nie jest dla rosjan katastrofa? Przez to Ukraincy moga zajac cale lewe wybrzeze i posuwac sie na zachod.
  • Odpowiedz
@wolskiowojnie: można się śmiać z tych ruskich i ich elitarnych jednostek ale z tego co tu piszesz to około 20000 Rosjan przez pół roku się broniło przed 60-80 tysięczną armią ukraińska i im to całkiem dobrze szło mimo trudności logistycznych.
  • Odpowiedz