Wpis z mikrobloga

@cherrz: czyli gniazdo USB C(A) - tutaj jest gorzej uszkodzić, ale ludzie potrafią wszystko zepsuć, uwierz mi.
Podłączając telefon i mając sprawne vcc i GND, ale bez pinów transmisji telefon może wykryc port USB, ale bez pozostalych pinów nie zadziała żadna transmisja.
  • Odpowiedz
@cherrz: No, dziękuję za odpowiedź wszystko jest już znacznie bardziej jasne i klarowne, prawda?

Ktoś składał ci ten komputer, czy sam to zrobiłeś?
Sprawdź podłączenie przewodu USB z przedniego panelu do płyty głównej w tym miejscu:
Niestety nie mogę tylko sprawdzić jakie dokładnie przewody do portów USB ma ta obudowa, ale wydaje mi się, że jeden jest na standardowej niebieskiej wtyczce USB 3.0, a drugi do USB C - ten
maniek50005 - @cherrz: No, dziękuję za odpowiedź wszystko jest już znacznie bardziej ...

źródło: comment_1668501301zCt8c1m2y6mKI7BmnEV5tF.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@maniek50005: sam składałem i to wejście też sprawdzałem, wypiąłem i wpialem jeszcze raz, wszystko wygląda okej, jakby tutaj coś nie działało to pewnie i USB C by mi nie działało, a działa
  • Odpowiedz
@cherrz: ja #!$%@? gosciu, pytasz sie a nawet nie zajrzales do instrukcji tylko sie srasz kiedy ktos sie ciebie dopytuje. Nawet nie spojrzales na ta swoje obudowe, ze masz dwa osobne kable w tym jeden luźny bo jak widac instrukcje do plyty glownej tez zignorowales.
  • Odpowiedz
@cherrz: Też mi się tak wydaje, ale niestety nie wiem jakie ta obudowa ma przewody.
Wydaje mi się, że do każdego portu USB z przedniego panelu musi zostać poprowadzony osobny przewód.

Jednak one w starszych obudowach - zawsze występują w parach, na jednej wtyczce dwa porty USB.
No i te porty USB są takie same - 3.2 gen 1 - tylko jeden jest typu A a drugi typu C.
Te mogą zostać zasilane i przesyłać dane z jednego portu USB - kurka z tymi numeracjami to też niezła
  • Odpowiedz