Wpis z mikrobloga

Na czym polega wymiana nagrzewnicy w aucie? Ubywa mi płynu chłodzącego od jakiegoś czasu, zawsze do określonego poziomu i podczas pierwszych kilku chwil po odpaleniu ogrzewania w aucie czuć zapach płynu chłodzącego z nawiewu. Do tego parowanie szyb, czyli pełen pakiet objawów. I teraz tylko kwestia, która mnie interesuje to czy jest w tej nagrzewnicy wiele elementów, które mogą się rozszczelnić? Przeglądając neta znajduję albo sam element który przypomina jakąś chłodnicę albo cały #!$%@? i drogi układ. Nawiew, klima, przełączanie gdzie ma wiać działa bez zarzutu. Będzie ostry #!$%@? finansowy czy nie koniecznie sytuacja jest dramatyczna? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Fura już u mechanika, ale lubię zawsze przed diagnozą tutaj podpytać. Pacjent Opel Zafira B 1.6 benzyna, już mi sił braknie do tego auta a nagrzewnica jest jednym z bardzo niewielu elementów, których jeszcze nie naprawiałem xD
#mechanikasamochodowa
  • 14
  • Odpowiedz
jakąś chłodnicę


@jastrzabnakonarze: no bo to jest chodnica xD w środku masz płyn chłodniczy, owiewana jest rpzez poweitrze które idzie do kabiny. Albo sama nagrzewnica albo złączki, albo węże. Nie wiem jak w Oplu pada. Wymiana to generalnie #!$%@? całej deski z auta, chyba że są patenty.
  • Odpowiedz
@jastrzabnakonarze: nagrzewnica znajduję się wewnątrz kabiny pod deską rozdzielczą. Żeby do niej się dostać trzeba zdjąć wiele elementów( deske rozdzielczą, radio, kierownicę, włączniki świateł, panele nawiewu, schowek pasażęra itp. rzeczy ).

Nagrzewnica to mniejsza chłodnica do której wpada nagrzany płyn przez co w środku jet ciepłe powietrze.
Standardowo lamki puszczają ze starości albo oringi na połączeniu nagrzewnicy z przewodami idącymi do kabiny silnika.

W żadnym aucie wymiana nagrzewnicy nie jest tania.
  • Odpowiedz
@trzaichlac69: @blackphoenix możecie mi podpowiedzieć gdzie kupić możliwie najlepszą nagrzewnice do tej Zafiry? Z16XER 1.6 115KM. Przeglądam neta ale masa jest na allegro, niektóre pod podobna nazwa a z dużym rozstrzałem cenowym. Chce sobie porównać mniej więcej ceny a nie chce się wbić na #!$%@?ę jakąś. Mechanik ma swój jeden sklep z którego bierze ale czasami ja ogarnialem części z e-opel czy jakoś tak. Tam nagrzewnica typu BEHR (nie wiem co
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jastrzabnakonarze: dowiedz się najpierw ile mechanik chce za wymianę bo możesz się zdziwić. W golfie 3 to dnia może zabraknąć a z kolei w jednym z saabow w godzinę ogarniesz. Z zasady jednak jest bardzo kiepsko i rycie auta niesamowite
  • Odpowiedz
@horrendous: mam gościa, który robi wszystko ale jest cień szansy, że to nie będzie nagrzewnica. Są dwa miejsca wycieku płynu, jeden z obudowy termostatu a drugi z węża chłodniczki oleju. Z tego co zrozumiałem to ten drugi wyciek jest na kolektor wydechowy, który nagrzany może powodować wpadanie tych oparów do kabiny auta. Stąd zapach płynu tylko przez kilka chwil po włączeniu ogrzewania a nie non stop. Tzn mam nadzieję, że to
  • Odpowiedz