Wpis z mikrobloga

Mirki z #komputery chciałbyn wymienić moją starą karte gtx 1050 ti na coś bardziej wydajnego zeby popykać płynnie w coda. Moja stara płyta obsługuje pcie x16 i pytanie czy jak podepne karte Gigabyte Radeon RX 580 GAMING 8GB GDDR5 z slotem PCIe 3.0 x16 to będzie to działać ? I kolejne pytanko czy zyskam na wydajnosci .( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 4
@Tomasztom: aktualnie tez masz x16 a jaką masz generację to nie napisałeś. równie dobrze możesz mieć aktualnie pcie3...

gtx 1050ti to również jest karta pcie 3 x16

na wydajności zyskasz, czy tyle co powinieneś to kwestia procesora, którego nie napisałeś.
@10129: Procesor Intel® Core™ i7-6700 jest to stara generacja i stara płyta. Zastanawiam czy ekonimcznie jest sens pakować w karte pod te zespoły czy lepiej wymienić wsyzstko ,ale szkoda mi na to kasy. Niedawno zakupiłem ten procesor w celu poprawy wydajnosci, ale jednak grafika nie domaga.
Płyta to b250m pro-vd
@Tomasztom: ta płyta główna ma pcie 3.0 x16 więc średnio rozumiem o co chodziło z tym.

ten rx (to to samo co rx480 w zasadzie i na niego patrzę) to wyszedł raptem rok później niż ten procesor, więc to nie jest sytuacja gdzie one są z innych 'epok' jakbyś tam chciał wsadzić jakiegoś rtx 3080

uważam, ze ta karta pasuje do tego procka