Wpis z mikrobloga

Cześć. Jestem Patryk i mam 25 lat. Jest to dla mnie emocjonalny wpis i chciałbym abyście potraktowali mnie poważnie. Nieco ponad 2 lata temu zauważyłem u siebie początki łysienia i trafiłem wtedy tutaj, wszyscy polecali Fina i mało mówiło się o skutkach ubocznych. Muszę powiedzieć że ta trucizna zniszczyła mi życie i proszę zastanówcie się tysiąc razy czy chcecie mieszać w swoich hormonach i neuroprzekaźnikach a na końcu doprowadzić do deprywacji androgenowej. Po nieco ponad roku używania zauważyłem uboki w postaci minimalnego libido po czym odstawiłem lek. To co zaczęło się ze mną dziać od tego czasu jest niewiarygodne do zrozumienia, nigdy nie myślałem że człowiek może się tak czuć. Po około 3 miesiącach od odstawienia doszło do tzw krachu hormonalnego. Od tamtego momentu przestałem spać, straciłem libido, a narządy płciowe zaczęły się deformować, do tego dochodzi ogromna mgła mózgowa i totalna anhedonia. Nie mogę nawet słuchać muzyki. Od kilku miesięcy postępuje u mnie zanik mięśni. Ta trucizna pozbawiła mnie duszy i z chłopaka z ambicjami i zamiłowaniem do sportu stałem się kompletną kaleką. Nawet jeśli istnieje 5-10 procent szans że dotkną cię takie skutki uboczne czy jest warto? Może to trafić na każdego. Myślę że nie jestem jedyną osobą na wykopie która ma ten stan ale nikt o tym raczej nie mówi. Jeśli lubisz seks, masz ambicje i chcesz założyć rodzinę nie bierz tego proszę. Za kilka lat wyjdą lepsze preparaty na łysienie. Jeśli masz tylko zakola nie myśl nawet proszę o finasterydzie.
Mnie to ryzyko kosztowało życie które za pewne w najbliższym czasie się skończy

#lysienie
#finasteryd
#zakola
  • 60
narządy płciowe zaczęły się deformować


@JarekBetoniarek: Co masz na myśli z tą deformacją? To co napisałeś brzmi troche strasznie i nie wiem czy to nie zarzutka troche. Co na temat twojego przypadku mówią lekarze? Co do finasterydu mimo że miałem go przepisany od lekarza by zminimalizować utrate włosów to nigdy się na niego nie zdecydowałem właśnie po naczytaniu się różnych histori na reddicie i nie tylko. Słyszałem że może powodować brak
@nexe: gówno ci da przeszczep bez fina. Trzeba go brać przy przeszczepie, zeby miniaturyzacja nie postepowala dalej. Oczywiscie istnieje prawdopodobieństwo calkowitej łysiny w strefie podatnej na dht i wzorowego donoru, do tego gigantyczny przeszczep powyzej 5k graftow, ale takie rzeczy to chyba tylko w bajkach
@JarekBetoniarek: tylko przeszczep tutaj jest rozwiązaniem i sam zastanawiam się nad tym, ale i tak przyzwyczaiłem się do zakoli, ale i tak źle nie wyglądam xd . Współczuję Ci stary serio. Z czasem wszytko będzie dobrze. Daj Czas organizmowi i nie stresuj się.
@BladePoint: Tak bo nie mam dostępu do starego konta które mam od kilku lat ale nie mam dostępu już do numeru telefonu na który był zakładany. Od początku roku mam całą masę dokumentow medycznych bo byłem u masy lekarzy. Mam tutaj wstawić screeny?