Wpis z mikrobloga

Mirosławy,

jestem samoukiem jeśli chodzi o programowanie i EDA choć zrobiłem już kilka rzeczy, które działają. Oczywiście nie mam na to żadnego papieru ani udokumentowanego doświadczenia. Chciałbym mimo to spróbować swoich sił w IT w jakimś programowaniu (niskopoziomowe) lub w EDA. Lubię się tym zajmować.

Wiem, że nie wiem wszystkiego ale wiem, że to co wiem jest wystarczające by zrobić coś dobrego a chęci są na tyle spore, że z przeszkoleniem/rozwijaniem się nie będę miał kłopotów.

Co robić? Jak się wkręcić? Jak wy znaleźliście swoją pierwszą pracę w IT?


#firstworldproblems #programowanie #it #eda #eagle
  • 6
@Analityk:

1. Uczelnia -> parktyki w sensownej firmie -> jeżeli się sprawdzisz -> umowa // to moja droga

2. Nisko płatny staż w sensownej firmie (bezpłatny to imo jakiś bullshit, żaden z moich kumpli w ten sposób nie złapał niczego sensownego, a kilku próbowało) -> jeżeli się sprawdzisz -> umowa.

Generalnie jeżeli jesteś samoukiem to właśnie uderzałbym w jakieś nisko płatne staże, przy których zdobędziesz konkretne umiejętności praktyczne/obycie, nawet jak Cię
@Analityk: nie wiem co to EDA, ale zaczep się gdziekolwiek w branży o której Ci chodzi... niech nawet będzie to przysłowiowy Janusz - byleś nie robił za darmo, i byle zatrudniał ludzi, którzy coś już potrafią... reszta się sama potoczy ;)