Wpis z mikrobloga

Androidowe i linuksowe świry, pytanie do was następujące:

Use case dla tableta Nexus 7 (2013)

Najchętniej zainstalowałbym na nim jakiegoś mobiana albo coś typu Sailfish, ale widze, że nic po tylu latach nie jest wspierane xD Naprowadzenie na stosowne fora, adresy romów itd mile widziane, tylko proszę nie xda-developers bo to już przemaglowałem. :) Wołam ciebie @fervi bo w tym swego czasu siedziałeś.

Póki co widzę usecase na:
- mobilny, lekki terminal przy użyciu busybox'a lub czegoś podobnego
- łóżkowy odbiornik youtube
- retro emulator (choć osiągów się nie spodziewam)
- czytnik komiksów (ebooka już mam, sprawdzi się dużo lepiej)
- pseudo wacom dla ubogich xD

Sugestie i pomoc w znalezieniu czegoś pokroju Sailfish/Ubuntu Touch/Mobian mile widziane. Rozważyłbym też czystego Linuxa w ostateczności. Nie wiem czy coś zmieni, że przejdę z Andka 6 na Lineage Andka 12 realnie na tej maszynie, bo już jest leciwa, wolałbym poeksperymentować chyba.

Z góry dzięki.

#android #androiddev #sailfish #sailfishos #ubuntu #ubuntutouch
  • 7
@PortowySzczur: Ogólnie nie lubię wykorzystywać starych sprzętów na jakiś sposób, byleby wykorzystywać. Wiem, że można ... :P

Na Androidzie 12 odpalisz Termux, czyli w skrócie mnóstwo Linuksowych apek.

Do gier retro całkiem git pomysł.

Może jakieś sterowanie domem / żarówkami

Nawigacja do samochodu?
@PortowySzczur: Co z tym Sailfishem, znalazłeś coś? Na youtube są jakieś filmy z działającym systemem, ale sprzed paru lat, więc zgaduję, że nie działają nowsze wersje i nie można aktualizować?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Nawigacja do samochodu?


@fervi: nawigacja do samochodu to jest jakiś pomysł, choć wymagałaby jakiegoś stojaka, LTE nie ma na tym modelu, więc tylko offline pokroju osmand czy czymś lub tethering z innego urządzenia, z resztą mam jakiś gówno tablet w aucie na bazie rock pi z synchro z radiem i kierownicą, wątpię abym zrobił to lepiej niż jest.

Na Androidzie 12 odpalisz Termux, czyli w skrócie mnóstwo Linuksowych apek.


Jest to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@fervi: @moooka: coś tam działa na tym Ubuntu touch, miłe dla oka nawet.

Miejscami UI wygląda jakby ui był źle wyrenderowany (za małe ikonki w playerze) ale to są pojedyńcze niedociągnięcia. Z rzeczy, które nie działają to kamera i mikrofon ale na nie nie liczyłem wcale.

Chyba android 12 + f-droid byłby praktyczniejszy przez ilość softu w storze.