Wpis z mikrobloga

Oczyszczacz powietrza, jest to coś wartę? czy zbiera to własne zanieczyszczenia które produkuje, plus działa jako dywan ;)
Miał ktoś więcej niż jeden oczyszczacz i może coś polecić z nawilżaczem?

Widzę że w rankingach ostro reklamuje się firma #sharp, co ciekawy przy każdym inny model wygrywa, a na allegro ich różne modele mają słabe opinie (burczy w nocy, nawilżania nie można na ile się chce ustawić, dźwięku wyłączyć).

#technologia #oczyszczaczpowietrza #ciekawostki
  • 9
@maciss: oczyszczacze to temat rzeka, najpierw powiedz - rozumiem że mieszkasz w bloku? lub chcesz do pokoju ok 30m2?
na pewno stosowane chwyty typu jonizator czy inne naświetlania to mniej lub bardziej ściema, czy warto? jeśli masz sytułacje że nie możesz otworzyć okna bo dymią z kominów, to może tak,
@miszczu90: Pokój 20 m2 plus w nocy do sypialni 12 m2, ja mam gazowe ale parę sąsiadów obok ma te najgorsze kozy do palenia i śmierdzi. Jonizator może być, naświetlenie nie. Mam psa, żona jest alergiczką.
@maciss: mam sharpa z tych polecanych, jonizacja to u nich nazywa się plazmacluster i działa bardzo słabo, wręcz mam wrażenie, że wcale. Nawilżanie ok, tylko trzeba lać destylowana chyba, bo dużo kamienia się zbiera na "filtrze od
wody".Redukcji zapachów nie zauważyłem, mimo filtra węglowego. Mimo, że na siatce zbiera kurz, nie widać tego w domu, może jakby chodził ciągle maksa, bo u mnie to tak na 3-4 stopniu z 6 chodził.
@juzf: Zdecydowałem się na Klarta Forste 4, ma dobry czujnik zanieczyszczenia co mnie przekonało.
Też czytałem że nie ma produktów 2w1 czyli dobry nawilżacz i oczyszczacz, jest jedno albo drugie, a mi bardziej zależy na tym drugim.