Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 67
Tak po krotce. Ftx zostaje "zhakowany" w nocy. Choć to prawdopodobnie insiderzy czyszczą portfele z resztek pieniędzy klientów. A sam SBF ucieka z Bahamów do Argentyny. Oczywiście prywatnym jetem.
Heh, to co się dzieje w świecie krypto od kilku dni zasługuje na film.
Czekam teraz na upadek binance.
#kryptowaluty #gielda
  • 73
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

a jaka realna wartość stoi za złotem? Złoto też nie daje żadnej wartości dodanej


@Kazdyziomzbierazlom: Ciut więcej od krypto. Choćby wykorzystanie przemysłowe i jubilerskie. To drobiazgi robiące różnicę.
Jest też sporo punktów wspólnych złota i krypto, szczególnie trudność wyceny. Jednak adaptacja na poziomie państw odcina te dwa światy.
  • Odpowiedz
@gonzo91: Widac za krotko jestes w krypto. Bitconnect, plustoken Mtgox mowi ci to cos? Takie spektakularne fuckupy sa dobre dla rynku. Ucza to, czego z krypto nie robic. NIE TRZYMAC U KOGOS SWOICH SRODKOW.
  • Odpowiedz
@DJ007: Wlasnie spadki na gieldzie i upadki gield to jest najlepsza strona krypto. Po 1 kazdy ci powie ze srodki masz przechowywac u siebie. I nie sa to jakies legendy (dopoki sie nie wydarzy to ludzie mysla ze to nie mozliwe) bo strata moze byc nawet u drugiej najwiekszej gieldy. Po 2 upadek roznych funduszy co bawia sie w hazard to jest cos czego nie ma we zwyklych finansach. Normalnie
  • Odpowiedz
Krypto to wolny rynek. Zle inwestujesz tak cie nie ma i nikt nie bedzie plakal za toba.


@Corona_Beerus: Z tym trudno polemizować akurat. Tylko ta wolność jest niesymetryczna bo twórca shita opycha go typom co nie ogarniają, że to shit. Giełdy się zmywają z kasą tworząc wcześniej z tej kasy piękny wizerunek i nawet lobbując.
W tradycyjnej bankowości jednak klauzule zabronione i missell mogą się źle skończyć dla instytucji i
  • Odpowiedz
@DJ007: Wiesz no krypto gracze wychodza z zalozenia ze raczej kazdy ma wiecej niz 18 lat (albo przynajmniej znaczna wiekoszosc xd) i jesi ktos laduje oszczednosci zycia w shitcoina to zasluguje na rekt. Przeciez nie ma co za reke prowadzic, to nie sa dzieci. Druga sprawa jak zobaczysz na tagu jest pewna grupa ktora bedzie ci odradzac zawsze inwestycje w cos innego niz BTC. Wiec jesli ulegasz chciwosci i pchasz
  • Odpowiedz
Krypto uczy odpowiedzialnosci za swoje glupie decyzje. Zarowno malutki gracz jak i duze instytucje moga byc szczyszczone tak samo co pokazal skam Luna. I to jest piekne bo nie ma tu nierownych szans jak w tradycyjnych finansach


@Corona_Beerus: Można byłoby się z tym zgodzić, z tym zastrzeżeniem, że brak regulacji w finansach nie kończy się dla przeciętnego "konsumenta" dobrze.
Podejście, które opisujesz jest wolnorynkowe, ale idealistyczne. Zakładasz, że ten rynek
  • Odpowiedz
@DJ007: Jakos 12 lat dziala ten rynek i sam sie regululuje. Wielorybem nie jestem a jestem zadowolony xd. Oczywiscie bylo pare strat ale wiecej na plus. Dla mnie takie #!$%@? gield, pompy na 3000%, memy z tradingiem, odklejeni CEO to chleb powszedni KEK.
  • Odpowiedz
Dla mnie takie #!$%@? gield, pompy na 3000%, memy z tradingiem, odklejeni CEO to chleb powszedni KEK.


@Corona_Beerus: Ja to rozumiem, ale to co piszesz świadczy tylko o tym, że rola krypto jest póki co wyłącznie spekulacyjna. Ja na spekulację się nie obrażam, ale gdzie ten komputerowy pieniądz wniósł coś poza spekulacją. Bo trzon wymiany zdań tego dotyczy.
  • Odpowiedz
@DJ007: No mam swoje środki przy sobie. W razie jakiejs wojny, pandemii albo #!$%@? wie czego - #!$%@? pomyslu rzadzacych nie bede musial stac w kolejce w banku w panice albo sie komus tlumaczyc. Ja sie czuje z tym spokojnie. Dla mnie ta technologia jest bezcenna.
  • Odpowiedz