Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Jest tu jakiś kumaty w elektronice Mireczek który zdiagnozowałby oraz naprawił usterkę związaną z brakiem podświetlenia w telewizorze Thomson 32HB3105W?

Pacjent dzisiaj po południu po włączeniu działał normalnie z dekoderem, po ok 20 minutach pracy zupełnie stracił obraz. Przełączyłem go do xboxa i odpaliłem YT (wtedy podejrzewałem problem z dekoderem UPC). Normalnie odtwarzał obraz z konsoli. Ucieszony przełączyłem go ponownie do dekodera i obrazu zupełnie nie było, tylko dźwięk. Po przełączeniu do konsoli tym razem już obrazu nie było.

Rozkręciłem klapkę serwisową bo podejrzewałem problemy z taśmą. Taśma była wpięta poprawnie, żadnych uszkodzonych kondensatorów nie stwierdziłem (poza jednym brudnym). Po przystawieniu latarki do telewizora widać, że jest coś wyświetlane ale bardzo słabo i bez kolorów.

Nie mam za bardzo narzedzi nawet do zdiagnozowania usterki, także dalsze moje przygody tymczasowo odpuszczam.

Jeżeli jest ktoś tutaj z #warszawa najchętniej #mokotow #sadyba #sielce i chętnie by spróbował to płacę i dorzucam flakon z ubytkiem #perfumy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#elektronika #usterka #mirkopomusz
  • 1
Rozkręciłem klapkę serwisową bo podejrzewałem problemy z taśm


@Krzysu: takie rzeczy się nie zdarzają.

Nie mam za bardzo narzedzi nawet do zdiagnozowania usterki, także dalsze moje przygody tymczasowo odpuszczam.


@Krzysu: masz na 95% do wymiany podświetlenie. Z narzędzi to potrzeba zestawu śrubokrętów i odrobiny zręczności.