Wpis z mikrobloga

Długo nad ym siedziałem i kombinowałem, ale jednak potrzebuje pomocy Mirasy. Podczas grania w #leagueoflegends po paru sekundach fpsy ze 170 spadają a pysk na 50 klatek. Nawet animal crossing na yuzu również chodzi w 16 XD co do innych gier, sądzę ze pewnie będzie podobnie.
Jednak kiedy wchodzę w menager zadań i jest otwarty w tle, klatki wracają. Wie ktoś moze co moze być przyczyną? Niby mogę korzystac cały czas z tego patentu, ale jest to dosyć niekomfortowe i irytujące, ze coś może siedzieć w moim blaszaku.
Od razu uprzedzam, ze komputer przeskanowałem i uruchamiałem naprawę poprzez adwcleaner/malwarebytes. Sam Windows defender przy pełnym skanowaniu nic nie znalazł. Jeśli chodzi o temperatury, zegar gpu/cpu to wszystko jest w normie, sterowniki również były aktualizowane jak i sprawdzalem starsze wersje. Update z win10 na 11 też nic nie pomógł. Wstawiam specyfikacje, gdyby ktoś chciał się upewnić

#komputery #windows #pcmasterrace #gry #informatyka
1tomvsh9 - Długo nad ym siedziałem i kombinowałem, ale jednak potrzebuje pomocy Miras...

źródło: comment_1668108816yOEXvR2w8vCyBYvKmS3HWQ.jpg

Pobierz
  • 21
@1tomvsh9:

Jakoś od roku mam podobny problem z ligą. Klatki są stabilne, ale wystarczy, że przełączę się na drugi ekran / zmienię głośność systemu / albo zrobię cokolwiek innego, co zdjęłoby fokus z ligi — to tracę klatki. Licznik wyświetla wtedy 60FPS, ale gra chodzi jakby była w 10FPS.

Jedyne rozwiązanie, jakie na to znalazłem to CTRL + ALT + DEL i szybki powrót do ligi.
Słyszałem, że takie problemy może
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@1tomvsh9: Czasem jak czytam takie posty, to az mi was zal, ze nie rozumiecie jak dziala karta graficzna i system operacyjny. League of Legends dziala na pelnej mapie czyli nie ma miejsc generowanych obszarowo tylko cala mapa z graczami jest renderowana jednoczesnie. Jak zaczynasz gre to malo sie dzieje, wiec grafika nie musi duzo robic. Jak dochodzi do walk na linii lub tf, to render jest duzo bardziej wymagajacy i klatki
@NielegalneKretowisko:
Poprawka:
Wymagania ligi nie zwiększają się przez dodawanie nowych rzeczy.

Po prostu w riocie nie chce im się wydawać pieniędzy aby naprawić tą grę i ich kod spaghetti doprowadziłby do orgazmu każdego włocha