Wpis z mikrobloga

Czy ktoś wie co stało się z FL Studio przy odtwarzaniu dźwięku? Słychać straszne artefakty przy odtwarzaniu.
Przestery są wyraźnie słyszalne, a gdy odtwarzam cokolwiek innego (np. muzykę z tuby) tego nie słychać.

Po prostu było dobrze i bez żadnego zmieniania ustawień w FL Studio zaczęły się nagle takie jaja.

Link do Video

#pytanie #flstudio #tworczoscwlasna #pomocy
  • 18
@asdfghjkl: tylko że ja nie miałem nigdy tego problemu... Faktycznie brzmi jakby ram lub procesor nie wyrabiał ale do tej pory normalnie działało wszystko nawet gdzy miałem ponad 20 ścieżek.

Ot tak nagle z dupy zaczęło się tak pitolić...¯\_(ツ)_/¯
@krul_goblinuw: właśnie nie #!$%@?łem.... pisałem wcześniej, że nigdy nie miałem problemów. Teraz ten przester słychać nawet przy uruchamianiu programu.. czyli jak program startuje i daje ten charakterystyczny dźwięk startowy dla FL Studio.

Nawet gdy projekt jast pusty to przy uzyciu jednego syntezatora na podstawowym dźwieku daje ten sam efekt przesteru.
@dryndol: problem znikł bo do z tym sterownikiem masz fabrycznie ustawiony bufor w granicach 600ms i niskie próbkowanie 44100 Hz. Spróbuj zagrać jakiś kit perkusyjny, od razu zauważysz opóźnienie.
@bscoop: dzięki ale ja się uczę dopiero programu i nire potrzebuje klawiatury do grania, po prosstu uzywam piano roll dop układania melodii.

Natomiast pomogliscie mi w wykombinowaniu dlaczego mam takie przestery straszne i to mi na razie wystarczy :)
@bscoop: dzięki za podpowiedź. Ja teraz mam na mysli takie cuś ebay

bo w ramach nauki myślę, że to będzie spoko.

chyba, że polecasz przyczaić się na coś innego to słucham kogoś kto wie wiecej ode mnie..
@dryndol: Arturia ponoć robi dobry sprzęt ale sam osobiście nie miałem styczności. 4 oktawy jak dla mnie na minus, za mało na grę dwiema rękami, za dużo na jedną. Master keyboard powinien mieć 5. Pady a'la Akai MPC lipa - jeśli chciałbyś się bawić w finger drumming, potrzebowałbyś siatkę 4x4 - a możesz do tego kupić dedykowany kontroler. Gałki i suwaki się od święta jedynie przydadzą do live-actu, na codzień i