Wpis z mikrobloga

@yuck: na poczatku jak przyjechałem pracowalem przez gównoagencje flexcraft (maja biura w Polsce i przez nich wyjechałem do Holandii). Dawali prace max 2 dni w tygodniu, oby tylko zarobić na oplacenie agencyjnej meliny. Zobaczyłem co sie odjaniepawla i w ciagu 5h znalazlem sobie prace wg. moich kwalifikacji (xd) za 15.85e brutto.
@faziliano69: dzieki, chociaz ta praca wykańcza jak trzeba maszyny przygotowac tzw. Towery, ktore "wydają" panele do bram. Jutro np w robocie musze byc o 4 rano xD
Ale w sumie sie chce, bo patrzac ile sobie materialnych rzeczy kupilem w ciagu tego miesiaca, a o ktorych moglbym w Polsce tylko pomarzyc, to naprawde jest moc xD
@macjaos: po prostu napisalem na hr@alpha-deuren.nl wysylajac bezposrednio do nich cv. Odpisali w ciagu 30 minut, ze szukaja na gwalt (xd) operatora cnc. Nazajutrz mialem rozmowe kwalifikacyjna i podpisanie kontraktu.
@CobaltKinectics zakwaterowanie mam swoje. Kawalerke wynajeta w Velperpoortx 15min pociagiem, albo 30min rowerem od Didam, w ktorym znajduje sie Alpha.
@Cebulix: 700e kaucja od razu i 650e za miesiac. Mialem troche kasy z Polski, wiec nie jechalem tu na pusto. Ale wydaje mi sie, ze tak najlepiej. Bo jak rozmawiam z Polakami w Alphie, ktorzy pracuja przez agencje i za pokoj dwuosobowy placa 120e tygodniowo, to troche sĺabo.
Wynajmowalem przez https://kamernet.nl/en, i tu bezposrednio znalazlem oferte.
@mattygbe: Hmm, to nie dużo. Tez myśle o wyjeździe bo w moim fachu bym pewnie zarobił z 2500-3500e. Odejmując taka kawalerkę to dalej fajne życie. A wiele razy byłem w Holandii i zawsze pozytywne wrażenia.
@Cebulix: jest super. Z takich rzeczy materialnych to w ciagu miesiaca kupilem sobie samsunga galaxy s22 ultra. Wlasciwie to po dwoch tygodniach, i jeszcze reszta zostala xd.
W ogole, zarobki tutejsze to zycie ( ͡° ͜ʖ ͡°) idziesz do sklepu, nie musisz sie patrzec na ceny, masz po prostu wyj**bane. Mialem odkladac, ale narazie sie nie da, bo wpadlem w zakupoholizm. A patrzac jakie tu sa promocje
@mattygbe: Oj akurat porównując do Niemiec to jest sporo drożej. Tyle dobrze ze zarobki większe. Ale powodzenia, oby się powodziło. Pamiętaj, ze jest holenderska wersja peppera xd
@Cebulix: wiem pilem, gowno. Najlepiej mi wchodzi chyba gazowany lipton xd
No, ceny sa sporo wyzsze, ale mieszkam blisko granicy i z Arnhem do Dusseldorfu jezdza pociagi deusthe bahn ice International i regionalne xD wiec godzinka i jestem xd