Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki potrzebuje pomocy w doborze zasilacza #elektronika mam radio yaesu ftm 300de, Radio nadaje z max mocą 50 Wat. Przewidziane pod samochód 12v lub zasilacz 13,8v. Chcę kupić zasilacz, jak dobrać do niego moc? Biorą pod uwagę straty, zapas itd. #krotkofalarstwo #pytanie
  • 16
@ereak: wystarczyło otworzyć ulotkę/instrukcję i przeczytać:
Use an external power source capable of supplying DC 13.8 V, a current capacity of 15 A or
more.
@ereak: Posiadacz takiego sprzętu powinien posiadać licencję krótkofalarską, a posiadacz licencji nie będzie miał problemu z doborem zasilacza ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Use an external power source capable of supplying DC 13.8 V, a current capacity of 15 A or

more
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ereak: wystarczyło otworzyć ulotkę/instrukcję i przeczytać:

Use an external power source capable of supplying DC 13.8 V, a current capacity of 15 A or

more.

@Tymian: tak tylko właśnie nie zgadza mi się to ;/ w sensie jak radio 50 Wat przy 12v lub 13,8v to wychodzi 4,2A lub 3,7 A. Chyba że ja coś źle liczę? Rozumiem zapas itd ale potrzebuje 5 razy więcej niż wychodzi ze wzoru?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ereak: Posiadacz takiego sprzętu powinien posiadać licencję krótkofalarską, a posiadacz licencji nie będzie miał problemu z doborem zasilacza ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Use an external power source capable of supplying DC 13.8 V, a current capacity of 15 A or

more

@dktr: tak tylko właśnie nie zgadza mi się to ;/ w sensie jak radio 50 Wat przy 12v lub 13,8v to wychodzi 4,2A lub 3,7
@ereak: wszystko zależy ile środków masz na ten zasilacz, możesz kupić gotowca za kilkaset złotych, lub używany zasilacz serwerowy 12v30A do niewielkiej przeróbki na 13.8v, lub przetwornice typu Mean Well LRS-350 do 200zł z aliexpress, gdzie potkiem można ustawić okolice 14volt, bez konieczności przerabiania....
@ereak: Czy transformatorowy, czy impulsowy? Rozważ jeszcze coś innego. Mam oba typy -transformatowy Diamond GS3000 oraz impulsowy Nissei NS-1228. Jeżeli chodzi o szumy odbiornika to przy obu zero szumów, zarówno na KF jak i UKF. Natomiast prąd jałowy pobierany z sieci, przy transformatorowym jest większy niż przy impulsowym. I przykładowo Diamond pobiera na jałowo coś 18-22 W, natomiast impulsowy 8-9W. Niby to nie dużo, ale przy prawie cały czas załączonym schacku