Wpis z mikrobloga

Mam convoya s2+ xml2. Przy niskim napięciu sobie zaczyna mrugać, ale jak ją jeszcze pomęczyć, to zaczyna mrugać ok 2 razy szybciej. Próbowałem znaleźć przy jakim napięciu lub procent pozostałego ładunku w aku takie mrugania się zaczynają. Jednak bez skutku. Ma ktoś wiedzę na ten temat.
#latarki #convoy #elektronika
  • 16
@Morthgar: to wszystko zależy od latarki, diody, zużycia prądu
wyciągnij ogniwo i naładuj do pełna. Odejmij pojemność ogniwa oo naładowanych mAh i będziesz miał wynik(o ile twoja ładowarka pokazuje ile mAh wpakowała w ogniwo)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Morthgar: przy 2,5 volt w ogniwie nie ma już prądu i załącza się cut off - ten fabryczny. Jeśli dalej do tej wartości będziesz rozładowywał ogniwo to je w końcu ropzpier... Jak masz problem z nadmiernym rozładowaniem to kup ogniwo z pcm lub wcześniej ładuj posiadane.

Ps. Robisz pomiary ogniwa które jest zabijane i dziwisz się że pojemność mniejsza. Ja się nie dziwię tylko podpowiem że ogniwo nie trzyma noty katalogowej
@ruffio: tak sie zastanawiam czy ja piszę w sposób niezrozumiały. Mam zabezpieczenie w latarce przed nadmiernym rozładowaniem. Gdy się ono załącza wyciągam aku z niej i wsadzam do ładowarki, która pokazuje ile wciska mAhów do niej. Po zakończeniu ładowania wychodzi 400 mAh mniej niż deklarował sprzedający. Interesuje mnie czy 400 z 3450 mAhów to normalna wartość do załączenia się trybu sygnalizacji o dużym rozładowaniu (małym napięciu) aku.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Morthgar: no i tu zaczyna się doktorat z akumulatorów. Pierwsza rzecz - sprawdzić notę katalogową i określić ilość ładowań w przybliżeniu. Ogniwa nawet z tej samej serii nigdy nie są równe. Nota określa jaką minimalną i typową pojemność może mieć ogniwo. Dodatkowo ogniwo ma inną ilość prądu w zależności od prądu ładowania. Im wyższy prąd ładowania tym mniej prądu w ogniwie. Pojemność ogniwa określa się przez funkcję test, a nie ile
@ruffio: kupiłem nieużywane, ale nie prosto z fabryki. Pod względem reklamacji 10% to już taka wartość graniczna moim zdaniem. Kiedyś kupiłem Panasonica i w ten sam sposób "testując" różnica wyszła 3%. Ogniwo miało deklarowane 3400, doładowałem je do 3300.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Morthgar: akurat Panas parametry ma prawidłowe - sprawdź notę katalogową. Minimum 3250, nominalnie 3350 mAh. Po 100 cyklach pojemność schodzi do 3000