Wpis z mikrobloga

@JudzinStouner: ja nie jestem sfrustrowany, wręcz przeciwnie. Frustracja była w lipcu jak przewoźnicy krzyczeli kosmiczne stawki i czasami musiałem dokładać. Ale troche masz racje, czuję dziwną satysfakcje jak o 15:50 mi piszą "ma pan to jeszcze?". Na jutro mam import z Lyonu na Śląsk,aż czuję mrowienie na samą myśl o ilości okienek jakie mi się otworzą na transiku jutro rano jak to wrzucę ;)
@Optimadz To nie lepiej mieć kontakt do przewoźnika któremu zawsze w tej cenie sprzedajesz niż bujać się i właśnie potem dokładać ? Taki z giełdy nie wiesz co odwali. Raz zarobisz 300 € a jak zginie ładunek to szukaj wiatru w polu.
To nie lepiej mieć kontakt do przewoźnika któremu zawsze w tej cenie sprzedajesz niż bujać się i właśnie potem dokładać ?


@jasiu87: przepisywacze nie rozumieją co to jest utrzymywanie długofalowych relacji biznesowych, gdzie jeden drugiemu nieraz uratuje dupę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Konkol @jasiu87 A próbowałem tak, za stałą stawkę cały rok, ale oczywiście w lipcu nikt nie ma aut w okolicy. Przewoźnikom też się świecą oczka jak widzą €€€ na giełdzie. Także sorry, już ich w dupie mam, ceny mam zgodne z rynkiem i nara. Jakoś z klientami nie mam problemów z utrzymywaniem długotrwałych relacji więc obstawiam że to jednak większość przewoźników się nie nadaje do biznesowej współpracy. A swoje stałe (prowadzone za
@wwkbt: Też mi to czasem przychodzi do głowy, że jestem zbędnym pośrednikiem i cały transport mógłby odbyć się beze mnie. Tylko to może stać się już dzisiaj, nic nie musi jebnąć. Moi klienci wiedzą jak działam, że wszystko podzlecam. A jakoś wolą dać to mi drożej niż się użerać z wami przewoźnikami. To samo przewo, nie zmuszam przewoźników do brania ładunków ode mnie. Nie jestem sprzedawcą garnków, targetującym niekumatych starszych ludzi.
@Optimadz: co byś nam tutaj nie napisał, to wiadomo w jakiej firmie pracujesz, i jaką generalnie macie pozycję na rynku tsl.

Jedyny plus to płatności od was. Biorąc pod uwagę cały łańcuch TSL, niżej jest tylko katowicka ośmiornica jako kiepskie miejsce do pracy. Nie oszukujmy się, wynagrodzenie marżowe nie pozwala na budowanie jakiś relacji w pracy. Tutaj masz pół roku dobrze i pół roku rzeźnie cenową. Przecież na dłuższą metę można
@odPrzegrywadoPrzegrywa: Przecież oni płacą tak #!$%@? jak to tylko możliwe. Nie dostałem nigdy płatności w terminie. Ba, nigdy nie dostaje przelewu, dopóki nie zadzwonię. Kiedyś chciałem sprawdzić ile trzeba czekać, aż się ktoś opamięta i po pół roku od terminu uznałem, ze jednak zadzwonię, bo wcale nie zapłacą xD
@odPrzegrywadoPrzegrywa: Spoko, teraz Ray-Trans. Wcześniej w tym roku pracowałem u "prawdziwego" przewoźnika no i zrezygnowałem. Kasa dla mnie była w porządku, ale ilość aut do pilnowania i konieczność brania ładunków, głównie importów od polskich #!$%@? spedycji powodowała u mnie #!$%@? ponad miarę. Stanie po 24h wolne od opłat, ciągłe wykłócanie się, non stop problemy, dajcie spokój z tym. Także zdecydowałem się na powrót do "przeklejania" i obsługi tylko moich klientów, którzy
@odPrzegrywadoPrzegrywa: a no to sorka, tak zrozumiałam. Mamy ponad 30 aut do prowadzenia, może nie jakoś dużo, a w tym roku ani jednego ładunku od żadnej spółki "Mickiewicza", więc jakoś nie potrzebuje takich spedycji, ale niech @Optimadz myśli, że zbawia świat

Dlaczego wolą dać ładunek mi żebym podzlecił niż samemu szukać bezpośredniego przewoźnika?


@Optimadz: bo niekiedy nie są świadomi, że nie masz swoich aut xD
@Konkol: No właśnie kurde wiedzą. Po pierwsze widzą cmrki jak przychodzą do nich, że każda z innej parafii a po drugie nie ukrywam tego, mówię, że mam podwykonawców i szukam na giełdach. A w pobieranie z Timo i sprzedawanie na transie już się nie bawię, bo to loteria.
No i tak, firmy od których biorę ładunki to zachodnie spedycje. Ale co, nie jest to klient? Dlaczego wolą dać ładunek mi żebym podzlecił niż samemu szukać bezpośredniego przewoźnika? Moja teoria, i w sumie praktyka też, jest taka, że większość z was to buraki oderwane od traktora i nie nadajecie się do biznesowej współpracy. Hans woli dać mi drożej, ale za to mieć kulturalną i profesjonalną obsługę, niż się użerać z wami
przychodzą do nich, że każda z innej parafii


@Optimadz: a na tej podstawie do nas przyjechał przedstawiciel z Holandii i chciał z nami nawiązać bezpośrednią współpracę ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)