Wpis z mikrobloga

Czy miał ktoś przewlekłe zapalenie gardła i migdałków bez bakterii (wymaz ujemny)? Borykam się z tym już od chyba pół roku.. główne objawy to nawracające pieczenie z prawej strony zachodzące pod szczękę, czasem pod język - ustaje po posiłku. Laryngolog jak to laryngolog, przepisał dicloduo i za miesiąc do kontroli. Jakieś doświadczenia?

#pytanie #pytaniedoeksperta #lekarz #laryngologia
  • 6
@inzynier_robert niby jakiś tam refluks był, jednak atypowy, tzn. bez ekspozycji na kwas. Dziwne jest to, że objawy w gardle są jednostronne, przy refluksie raczej powinny być po całości. Ciągle czuję felgme spływającą po prawej stronie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gigasus97: Pieczenie w gardle i brak objawów laryngologicznych brzmi właśnie jak refluks. Nie musi być na całe gardło, ja też miałam jednostronny. Pomogła tymczasowa dieta bez kwasów (odstawienie kawy, o gazowanych napojach zapomnij w ogóle, owoce to kwasy, niektóre warzywa jak pomidory i papryka to też kwasy, jogurt też ma kwaśne pH) + zmiana nawyków, np. po posiłku nie możesz leżeć, należy odczekać 2-3 godziny do położenia się. Mi pomagała herbata