Wpis z mikrobloga

Taka historia na luzie:

Czy ludzie zajmujący się sprzedażą #elektronika są dziwni czy to może ja jestem dziwny?

Bądź mną (os. prywatna) i spróbuj kupić płytkę elektroniczną T-CON do starego telewizora LG.

Płytka jest dostępna wyłącznie:
1) używana, w 1 polskim sklepie
2) używana, 1 ogłoszenie prywatne z drugiego końca Polski na tablicy z ogłoszeniami
3) nowa, na aliexpress

ad 1. Sklep prowadzi sprzedaż tylko dla firm ale w ramach "wyjątku" mogą mi sprzedać tą płytkę pod warunkiem że wyślę im pismo że "zrzekam się ustawowego prawa do zwrotu towaru bez podania przyczyny w terminie 14 dni". Zapytałem się mniej wiecej "A co jeżeli płytka nie będzie działać?" (w końcu płytka jest używana z demontażu jakiegoś starego telewizora). Usłyszałem że sklep ucina wszelkiego tego typu dyskusje i do widzenia.

ad 2. Przy ogłoszeniu prywatnym wszystko zapowiadało się super ale na moje pytanie "Czy jest opcja aby wystawić przedmiot na allegro?" i gdy grzecznie wytłumaczyłem że "bez tego może wystąpić taka sytuacja, że ja wyślę pieniądze a Pani mi nie wyśle towaru" to rozmówca rozłączył się bez słowa.

ad 3. Cóż, pozostaje mi kupić z Aliexpress nową płytkę 2 razy taniej niż bym zapłacił za używana z demontażu w polskim sklepie. Przykre jest to bo chciałem jakoś wspomóc polski handel ale cóż - jak widać nie da się.
  • 3
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@1-2-3: tak jak Pan wyżej - chodzi o zwroty i pseudo serwisantów którzy palą dobre płyty, a później zwracają "bo ne dziala" i mają to w pytce.

Nie chce Cię straszyć, ale ta płytka z Ali nie będzie nową płytką tak jak piszesz. Zazwyczaj są to ponaprawiane byle jak płyty, byleby ruszyły.

@upierz: jak sprawne odsyłają to cud miód ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@1-2-3: Jeżeli ktoś to czyta to mała aktualizacja z racji że przypomniałem sobie o tym wątku - płytkę zamówiłem pół roku temu, przyszła po miesiącu od momentu zamówienia i telewizor dostał drugie życie ( )