Wpis z mikrobloga

@Jacek12: no właśnie nie do końca, zależy jaką operację wykonujesz. Bo co ciekawe (a ten przypadek uprzednio sprawdziłem) jak wyprintujesz sobie je w tej kolejności, to oba wyrażenia zwrócą 0. Na odwrót już zadziała tak jak piszesz. A powyższe pytanie interpretować można różnie.
Czemu na odwrót?

@Gl1n4: ano temu: https://www.w3schools.com/cpp/trycpp.asp?filename=demo_helloworld

int c = 0;
cout << to_string(c++) + " " + to_string(c) + "\n";
c = 0;
cout << to_string(c) + " " + to_string(c++);
tak działa postinkrementacja

@norbert108: mistrzu, sam o tym napisałem w pierwszym komentarzu ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja piszę tylko o tym, że nie jest jednoznaczne które wyrażenie jest przetworzone jako pierwsze. Tu się rozpiszę
" ma nadal wartość 0;

i tu pada pytanie: a jak dzieje


@evolved: eh, coraz więcej amatorów pcha się do zabawy.... Miksowanie postinkrementacji z dostępem do tej zmiennej w jednym expression to najczęściej po prostu tzw undefined behaviour. Postinkrementacja gwarantuje inkrementacje zmiennej po ewaluacji całego expression:

int c=0;
Int a = c++ + c; //Undefined behaviour

Podczas drugiego odczytu zmiennej c zmienna może ale nie musi być jeszcze zinkrementowana. W twoim
Każdy kompilator a nawet różne programy skomplikowane tym samym kompilatorem mogą dać Ci tu różne rezultaty.

@Woockashek: tym bardziej swoim wywodem potwierdziłeś moją początkową tezę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

eh, coraz więcej amatorów pcha się do zabawy....

eh, a wykopki jak zawsze muszą zaznaczyć swoją wyższość (w swoim własnym mniemaniu), bo ktoś jest dociekliwy i podejmuje temat... ( ͡° ͜ʖ ͡°)