Wpis z mikrobloga

2529 + 1 = 2530

Tytuł: Cała prawda o inflacji 2022-2025. Jak uniknąć kryzysu i wielkiej biedy
Autor: Paweł Górnik
Gatunek: biznes, finanse
Ocena: ★★★★
Wydawnictwo: Estymator
Forma książki: audiobook
No cóż, największym plusem książki jest to, że jest ona krótka. Gdy słuchałem tej pozycji, to czułem się jakbym brał udział w masówce za czasów PRL. Wolałbym, żeby w tego typu książce było więcej informacji, a mniej emocji autora. Powtarzane w kółko slogany o drenażu kapitału, złodziejach, wyzysku, spekulantach przeszkadzają w odbiorze książki, mnie osobiście odrzuca takie podejście. Książka jest też chaotyczna, niektóre tematy się powtarzają, co potęguje choas. Wartość merytoryczna jest, z niektórymi stwierdzeniami się zgadzam:
Wysoka inflacja to m.in. zasługa rządu, który zwiększa obciążenie podatkowe
WIBOR to nadużycie, gdyż nie prezentuje fizycznej wymiany, ale deklarowaną
Za wzrost energii jest współodpowiedzany rząd: zamykanie kopalnii, ceny paliw dyktowane przez Orlen
Bogaci się bogacą, a biedni biednieją
Jest za to dużo więcej rzeczy, z którymi się nie zgadzam. Z jednej strony wzrost podatków jest zły, z drugiej strony pisze, że nie ma znaczenia gdzie są wydawane pieniądze z budżetu, one i tak będą wydane. Urynkowienie cen surowców jest złe, giełdy surowców są złe i są narzędziami w rękach spekulantów. Najlepiej wycofać się z pakietu klimatycznego i nie płacić za emisję CO2. Stopy powinny być zerowe, a wszytko to dlatego, że rząd, banki, korporacje i rada polityki pieniężnej chce transferu pieniędzy od biednych do bogatych. Gdyby jeszcze za tą krytyką szły dobrze opisane rozwiązania problemów, jak to ma wyglądać step by step, to miało by to sens. A tak to zostaje same pieniactwo i bicie piany.
lektor ok

#bookmeter #storytel #ksiazki #czytajzwykopem #audiobook #ekonomia #inflacja #biznesbookmeter #finansebookmeter
s.....a - 2529 + 1 = 2530

Tytuł: Cała prawda o inflacji 2022-2025. Jak uniknąć kryzy...

źródło: comment_1667661405sC2OzpreMyueLEaCjiAnGS.jpg

Pobierz
  • 2
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★ (4.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-12-01 00:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl
Kategoria książki: finanse
Liczba stron książki: 68
Gatunek książki: studium

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Czy wojny są nieuchronne? Czyli pokój, miłość i wolność (Tom... - najnowsza recenzja usera BarekMelka ★★★
czułem się jakbym brał udział w masówce za czasów PRL.


@satba: czułem się jakbym brał udział w masówce za czasów PRL.

witaj w 2022 i nowoczesnej socjaldemokracji ( ͡° ͜ʖ ͡°)